Cenu pro nejužitečnějšího hráče navrženou oddělením Škoda Design získal Kevin Fiala

Domácí český tým vyhrál letošní 87. mistrovství světa IIHF v ledním hokej. V napínavém finálovém utkání turnaje, který se konal od 10. do 26. května, v neděli v Praze zvítězila Česká republika 2:0 nad reprezentací Švýcarska a stala se teprve pátou zemí, která ovládla šampionát na domácím ledě.
Nejužitečnějším hráčem uplynulého mistrovství byl v neděli v Praze vyhlášen reprezentant Švýcarska Kevin Fiala. Na snímku s Martinem Jahnem, členem představenstva automobilky. Foto: Škoda Auto

Po utkání, které sledovalo přímo v hale 17 413 fanoušků, předal Martin Jahn, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro Prodej a marketing, cenu nejužitečnějšímu hráči šampionátu. Letos se jím stal švýcarský útočník Kevin Fiala. Tuto trofej vytváří oddělení Škoda Design od roku 2018. Česká automobilka je oficiálním hlavním sponzorem Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji již 31 let.

„Letošní Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji pořádané v naší domovské zemi představovalo pro českou automobilku Škoda Auto mimořádný moment. Včerejší napínavé finále v Praze završené zlatou medailí pro Českou republiku před zraky 17 413 fanoušků bylo skvělým vyvrcholením této nezapomenutelné vrcholné sportovní události,“ uvedl Martin Jahn, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro Prodej a marketing.

Srdečně blahopřeji českému národnímu týmu za tento úžasný výsledek! Rád bych také poděkoval všem nadšeným příznivcům na tribunách i u televizních obrazovek po celém světě. Značku Škoda jsme při této příležitosti opět ve velkém představili jako dlouholetého partnera Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji – ve sportovních halách, na televizních obrazovkách, ve fanzónách i na mobilních zařízeních fanoušků. Jsem velmi rád, že naše silné partnerství bude pokračovat i v následujících letech.“

Křišťálové a zlaté hvězdy letošního šampionátu

Po vítězství 2:0 nad reprezentací Švýcarska si domácí český tým zajistil zlato na letošním Mistrovství světa v ledním hokeji. Po finále převzal Švýcar Kevin Fiala trofej pro nejužitečnějšího hráče šampionátu z rukou Martina Jahna, člena představenstva společnosti Škoda Auto pro Prodej a marketing.

Pětikilogramový pohár z tradičního českého křišťálu vytvořilo oddělení Škoda Design a jeho výbrus je inspirován čarami, které za sebou zanechávají brusle na ledu. Tradice sklářství v České republice sahá až do 13. století a český křišťál je dodnes uznáván jako jeden z nejkvalitnějších na světě.

Škoda Auto je oficiálním hlavním sponzorem od roku 1993

Do Prahy a Ostravy se znovu sjel rekordní počet českých i zahraničních návštěvníků. Zápasy přímo na stadionech navštívilo 797 727 fanoušků. Po dobu turnaje poskytla česká automobilka pořadatelům 45 vozidel ve speciálním designu. Flotila zahrnovala plně elektrické vozy Enyaq Coupé RS a modely Kodiaq a Superb nové generace.

Další automobily se nacházely na různých místech v okolí obou sportovních hal v Praze a Ostravě i přímo uvnitř sportovišť u ledové plochy. Vedle toho byl během akce k vidění jedinečný Enyaq Coupé Respectline, který propaguje rozmanitost, rovnost, spravedlnost a začlenění.

Fanoušci si mohli užít různé aktivity sponzorované značkou Škoda, ať už naživo ve fanzónách, nebo digitálně, například prostřednictvím oficiální aplikace IIHF pro sledování výsledků a zajímavých informací.

Škoda Auto je oficiálním hlavním sponzorem Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji od roku 1993 a partnerství mezi českou automobilkou a pořadateli šampionátu bylo v roce 2023 prodlouženo o dalších PĚT ročníků. Pokračovat tak bude i příští rok, kdy mistrovství pořádá Švédsko a Dánsko.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB