bool(false)

Češi dostali od Rakušanů pokutu čtvrtmilionu za to, že dodali papíry ke stavbě až druhý den

S českými podnikateli se nemažou naši rakouští sousedé. Zavedená česká stavební firmy z Prahy dostala v přepočtu pokutu bezmála čtvrtmilionu korun za to, že neměla dokumenty ke svým pracovníkům ihned k dispozici na stavbě v Rakousku při šťáře tamních úředníků a že jednatel společnosti je tamním úřadům zaslal až následující den.

Rakouské město Tulln umožnilo českému podnikateli zaplatit čtvrtmilionovou pokutu na splátky. Foto: Redakce

Je to poučení i pro další naše podnikatele, že Rakušané i Němci si úzkostlivě hlídají svůj trh, a bazírují do puntíku na každém nařízení. A je otázka, zda stejně důsledné jsou české úřady vůči rakouským a německým podnikům.

„Pořád chodily kontroly. Při jedné z nich jsme neměli připravené dokumenty k pracovníkům na stavbě, ale poslal jsem je na úřad až další den. Zažalovali mne,“ vypráví čtyřicetiletý stavební podnikatel Viktor T. z Prahy. Firmu se společníkem má už více než patnáct let a zakázky se jen hrnou.

Viktor se hájil u soudu sám. „Soudce mi sice dal najevo, že mi rozumí, že jsme se vlastně ničeho nedopustili, ale narovinu mi řekl, že jestli se budu bránit, tak to stejně prohraju a v Rakousku si už neškrtnu,“ popisuje a ukazuje platební příkaz od rakouské „okresní správy“. Účet mu město Tulln vystavilo na 8 430 tisíc eur. Umožnili mu alespoň splátky. „Každý měsíc jim posílám 250 eur,“ říká podnikatel.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky [S] Opening

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru