Češi dostali od Rakušanů pokutu čtvrtmilionu za to, že dodali papíry ke stavbě až druhý den

S českými podnikateli se nemažou naši rakouští sousedé. Zavedená česká stavební firmy z Prahy dostala v přepočtu pokutu bezmála čtvrtmilionu korun za to, že neměla dokumenty ke svým pracovníkům ihned k dispozici na stavbě v Rakousku při šťáře tamních úředníků a že jednatel společnosti je tamním úřadům zaslal až následující den.

Rakouské město Tulln umožnilo českému podnikateli zaplatit čtvrtmilionovou pokutu na splátky. Foto: Redakce

Je to poučení i pro další naše podnikatele, že Rakušané i Němci si úzkostlivě hlídají svůj trh, a bazírují do puntíku na každém nařízení. A je otázka, zda stejně důsledné jsou české úřady vůči rakouským a německým podnikům.

„Pořád chodily kontroly. Při jedné z nich jsme neměli připravené dokumenty k pracovníkům na stavbě, ale poslal jsem je na úřad až další den. Zažalovali mne,“ vypráví čtyřicetiletý stavební podnikatel Viktor T. z Prahy. Firmu se společníkem má už více než patnáct let a zakázky se jen hrnou.

Viktor se hájil u soudu sám. „Soudce mi sice dal najevo, že mi rozumí, že jsme se vlastně ničeho nedopustili, ale narovinu mi řekl, že jestli se budu bránit, tak to stejně prohraju a v Rakousku si už neškrtnu,“ popisuje a ukazuje platební příkaz od rakouské „okresní správy“. Účet mu město Tulln vystavilo na 8 430 tisíc eur. Umožnili mu alespoň splátky. „Každý měsíc jim posílám 250 eur,“ říká podnikatel.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Podnikání

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru