bool(false)

Češi netuší, kam jdou jejich daně

Pět z deseti lidí si myslí, že přispívá na fungování neexistujícího Státního fondu na podporu nezávislého zákonodárství.

Pět z deseti lidí si myslí, že přispívá na fungování neexistujícího Státního fondu na podporu nezávislého zákonodárství. Foto: FAEI.cz

Víc než pět měsíců v roce vydělávají Češi na chod státu a fungování všech jeho složek, orgánů, úřadů a institucí. Co přesně se s penězi z jejich daní děje, to ale většinou nevědí. Potvrdila to anketa portálu Finančního a ekonomického institutu (FAEI), která na portálu www.faei.cz proběhla v minulém týdnu.

„Předložili jsme čtenářům názvy dvou institucí, s nimiž se setkávají méně často, třetí jsme si vymysleli. Účastníci ankety měli určit, která z nich ve skutečnosti neexistuje,“ přibližuje předseda FAEI Přemysl Souček.

Největší skupina návštěvníků portálu FAEI.cz správně označila jako neexistující Státní fond na podporu nezávislého zákonodárství. Bylo jich však jen 56 %. Druhá část se domnívá, že smyšlené jsou instituce, na jejichž chod ve skutečnosti ze svých daní pravidelně přispívají.

Dvaatřicet procent lidí nikdy neslyšelo o Agentuře pro sociální začleňování, přestože situace v ní byla nedávno častým mediálním tématem,“ komentuje zjištění ankety Souček.

A dvanáct procent odpovědí vybralo jako smyšlený dokonce Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. A to přesto, že na něj podle nejnovějších informací má například Ministerstvo obrany převést chátrající Karlínská kasárna poté, co ministr Martin Stropnický loni odmítl prodat celý areál za 589 milionů korun jedné z firem manželky uhlobarona Pavla Tykače.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Lidé a společnost

Zákaz nezákaz, na vodě pije polovina vodáků

V Česku platí nulová tolerance alkoholu na vodě pod pokutou až 100 000 korun. Přesto je vodácký zážitek pro většinu mužů synonymem pro alkohol, ženy ale naopak na vodě pijí jen výjimečně. Vyplývá to z červnového …

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru