Víte, proč je dobré koupit byt v přízemí s předzahrádkou? Češi využívají výhod bytu s možnostmi rodinného domu

Ceny nemovitostí v Praze rostou a za nové byty se platí v průměru 95 800 korun za metr čtvereční. Jestliže někdo hledá levnější variantu bytu v dané lokalitě, volí byt podle parametrů, které obecně snižují jeho cenu. Například byt na severní, stinné straně, s orientací do dvora, rušné ulice, nebo naopak v přízemí. Tak může očekávat cenu nižší až o desítky procent.

U moderních developerských projektů však neplatí zejména posledně jmenovaný parametr, že přízemní byt v developerském projektu je méně atraktivní. Naopak, jeho atraktivitu zvyšují předzahrádky, přičemž tato dispozice odpovídá rodinnému nebo řadovému domu se zahradou, přitom je cenově daleko zajímavější. „Byty v přízemí v rezidenční čtvrti Nové Chabry byly dokonce v rezervačním systému vyprodány rychleji než ostatní. Dispoziční uspořádání klidových zón kolem domů a reference klientů z obdobných projektů je učinily velice žádanými,“ popsal své zkušenosti Tal Grozner, ředitel společnosti Star Group.

Roste počet klientů, kteří přízemní byty vyhledávají, neboť chtějí zůstat ve městě a na koupi domu s pozemkem ani řadového domu nemají dostatek finančních prostředků nebo jim nevyhovuje lokalita a dojezdová vzdálenost do města. „Zejména mladé rodiny chtějí možnost výstupu z bytu do zahrady, aby si jejich děti měly kde hrát, aby rodiče byli s nimi stále v kontaktu a nemuseli opouštět byt, opakovaně balit věci pro sebe a dítě a odcházet z bytu na několik hodin na dětské hřiště. Na terase nebo předzahrádce mají děti pod dozorem, mohou tam umístit malý bazén, který osvěží v horkých letních dnech, hrací domeček, houpačku, posezení, grilovat s rodinou nebo přáteli, nejen v letních měsících, ale i v zimě třeba stavět sněhuláka nebo iglú. Někteří majitelé bytů využívají předzahrádky k pěstování čerstvé zeleniny a bylinek pro vaření, sázejí zakrslé jabloně, meruňky, keře s rybízem, angreštem nebo jahody pro děti. Mají tak čerstvou zeleninu a ovoce přímo před okny. Přízemní byty jim vynahrazují bydlení v domě se zahradou. A další výhodou je, že o dům se stará správce a majitelům bytů odpadá starost s budovou jako takovou,“ vyjmenoval důvody velké obliby takových bytů Tal Grozner, ředitel společnosti Star Group.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru