Češi slaví první medailový úspěch v Tokiu! Tým lukostřelců vybojoval stříbro

Lukostřelci David Drahonínský a Šárka Musilová spojili síly pro turnaj mix-týmů a byla z toho úchvatná cesta, na jejímž konci byla stříbrná medaile. Na atletickém stadionu bojovala vlajkonoška výpravy Eva Datinská ve vrhu koulí a také kuželkář František Serbus. Finálovou účast si vyplavala Vendula Dušková a oba naši boccisté mají za sebou úvodní zápasy v turnaji jednotlivců.
Lukostřelci David Drahonínský a Šárka Musilová spojili síly pro turnaj mix-týmů a byla z toho stříbrná medaile. Foto: David Soeldner

Stříbrná medaile pro lukostřeleckou dvojici Drahonínský-Musilová

Zraky všech fanoušků českého para sportu byly v sobotu 28. srpna upřeny na střelnici Yumenoshima. Zde se totiž ke svému čtvrtfinálovému výkonu chystal lukostřelecký mix tým ve složení David Drahonínský a Šárka Musilová (W1), soupeři jim byla dvojice z Brazílie.

V 18:10 hodin tokijského času české duo potvrdilo roli favorita a zvítězilo 131:126. Následoval obtížnější protivník v podobě korejských lukostřelců Kim-Koo, ale ani toto duo nedokázalo naše reprezentanty na jejich cestě turnajem zastavit a po výsledku 141:126 bylo jasné, že Češi budou střílet ve finále o zlato!

V boji o nejcennější kov to zpočátku vypadalo velmi nadějně. První kolo vedli Češi o jeden bod 34:33, a to i navzdory tomu, že za poslední šíp připočetli Drahonínský s Musilovou jen šest bodů. Bohužel v dalších kolech se Číňané zmátořili a postupně zastříleli jednotlivá kola třikrát za 35 bodů.

Na tento konstantní výkon naši již nedokázali zareagovat, dokonce přidali další dvě šestky. Česká dvojice nakonec prohrála malým rozdílem 133:138 a slaví tak zisk první medaile na paralympiádě v Tokiu.

Datinská překonala své letošní maximum, Serbus ve finále na 7. místě

Vlajkonoška české paralympijské výpravy – atletka Eva Datinská – zažila včera chvíli před půl osmou večerní svoji tokijskou závodní premiéru. Na svých v pořadí šestých paralympijských hrách odstartovala vrhem koulí v kategorii F37. Datinská předvedla více než solidní výkon, vylepšila své letošní maximum a její nejdelší změřený pokus činil 11,18 metrů, z čehož byla nakonec velmi kvalitní pátá příčka.

Druhý český atlet na tokijském olympijském stadionu téhož dne byl František Serbus (F32). Jeho pokusy ve finále hodu kuželkou létaly velmi daleko a medailové umístění nebylo daleko. Nejdelší výkon měl nakonec hodnotu 32,53 metrů, což stačilo na konečné 7. místo.

Vendula Dušková osmá ve finále polohového závodu. První zápasy boccistů

V bazénu moderního areálu Tokyo Aquatics Centre se v pátek dopoledne představilo trio českých plavců. Nevidomý bojovník a veterán celé výpravy Miroslav Smrčka (S11) dřel na stometrové trati ve znakové disciplíně.

Jeho výkon byl sice o několik vteřin lepší než ten, kterým se před časem prezentoval na mistrovství Evropy na Madeiře, ale ani to mu nestačilo k vysněnému postupu. V rozplavbě skončila také Dominika Míčková (SM4, 150 metrů polohový závod) s časem 4:45,08.

Co se nepodařilo Smrčkovi a Míčkové, to zvládla rodačka z Karlových Varů. Vendula Dušková (SM8) si v dopolední rozplavbě na trati 200 metrů polohového závodu doplavala pro osobák (3:06,56) a mohla se tak těšit na finále v podvečer místního času. V tom předvedla o několik vteřin horší výkon než v dopolední rozplavbě a v konečném hodnocení obsadila i tak solidní 8. místo.

Bohužel bez zisku jediného bodu skončily pro Kateřinu Cuřínovou (BC1) zápasy základní skupiny v boccie. Zkušená reprezentantka nejprve podlehla korejskému hráči Jungovi poměrem 2:8 a o několik hodin později se snažila bodově „zahojit“ na soupeři z Thajska Huadpraditovi, ale ani v tento zápas naší hráčce nevyšel. Po slibném úvodu, ve kterém vedla po prvním kole 3:0, vedení ztratila, a nakonec prohrála 9:4.

Adam Peška (BC3) včera hrál pouze jeden zápas, a to proti Řekyni Anně Nteta. Vyrovnaný souboj v podvečerních hodinách nakonec vyzněl lépe pro českého reprezentanta, který měl dnes výbornou a vyváženou formu a své vítězství 3:2 si nakonec s mírnými obtížemi pohlídal.

Program českých para sportovců na hrách v Tokiu zde.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Máme více platebních terminálů, než ekonomicky vyspělejší Německo

Analýza
V různých ekonomických ukazatelích včetně hrubého domácího produktu (HDP) na jednoho obyvatele sice Česká republika s Německem jasně prohrává, ale jsou i oblasti, kde jsou na tom čeští obyvatelé překvapivě lepší. Jednou z nich je dostupnost platebních terminálů, kde Česko patří ke „zlatému“ evropskému středu, zatímco Německo tento žebříček uzavírá spolu se Slovenskem.