Česká národní banka schvalovala

Česká národní banka (ČNB) schválila před dvěma týdny investiční skupinu RSJ jako nového akcionáře Pillow pojišťovny. Redakci o tom informoval jeden ze zakladatelů pojišťovny, Martin Podávka. Centrální banka rovněž schválila split akcií společnosti SAB Finance v poměru jedna ku deseti.
ČNB schválila investiční skupinu RSJ jako nového akcionáře Pillow pojišťovny a rovněž schválila split akcií společnosti SAB Finance v poměru jedna ku deseti. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Investiční skupina RSJ, která spravuje v několika podfondech a podílových fondech široké portfolio investic do nemovitostí, zemědělství, strojírenství i služeb, se loni rozhodla kapitálově vstoupit do Pillow pojišťovny, resp. její mateřské společnosti Simply Fair Insurance.

Od předchozích akcionářů získala 78,6% podíl. Zbylá část akcií zůstává v držení zakladatelů Pillow pojišťovny, kterými jsou Jakub Strnad, Martin Podávka a Marcel Beno. Transakce podléhala schválení dozorčích orgánů a v září 2021 byla ČNB finálně schválena.

Pillow pojišťovna odstartovala své působení na konci listopadu 2019 a již počátkem roku 2020 představila své první pojištění. Šlo o pojištění vozidel s cenou dle ujetých kilometrů. Zájem klientů učinil z Pillow nejrychleji rostoucí pojišťovnu v tomto segmentu, k dnešnímu datu již eviduje přes 50 tisíc smluv.

PSALI JSME:
Věděli jste to? Česko je evropskou jedničkou v pojištění aut podle najetých kilometrů

Akcie české společnosti SAB Finance jsou od začátku října dostupnější i investorům, kteří by do nich chtěli směřovat menší část peněz. Česká národní banka totiž schválila návrh na jejich rozdělení v poměru 1:10. Štěpení cenných papírů se žádným způsobem nedotkne práv akcionářů.

Akcie SAB Finance nabídly svým investorům mimořádné zhodnocení v podobě vyplacené pololetní dividendy ve výši více než 68 milionů Kč, což představuje dividendu ve výši 265 korun před zdaněním na akcii. V poměru k obvyklé tržní ceně jde o výnos pět procent ročně.

Společnost SAB Finance je největší zprostředkovatel devizových obchodů v České republice a poskytuje služby více než 18 000 firemních klientů. Společnost byla založena v roce 1999 Radomírem Lapčíkem, devizovou licenci od ČNB získala v roce 2004.

PSALI JSME:
Největší zprostředkovatel devizových obchodů v Česku míří na burzu. Obchodovat se začne již zítra

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Ukrajince chce zaměstnávat přes polovinu firem

Před ruskou agresí do České republiky uprchlo podle informací ministerstva vnitra už přes 380 tisíc občanů Ukrajiny. Přibližně 70 tisíc z nich už u nás našlo zaměstnání, platí daně z příjmu a sociální a zdravotní …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB