Česká republika oslaví Dny pěstounství

V sedmi krajích oslaví v září a říjnu pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí (Tý)dny pěstounství. Akce nabízí možnost poděkovat všem pěstounům starajícím se o děti, které nemohou být se svými rodiči. Středočeský, Jihočeský, Královéhradecký, Moravskoslezský, Olomoucký a Pardubický kraj a Vysočina připravily pro pěstounské rodiny, ale i širokou veřejnost bohatý program.

„Mám obrovský respekt před všemi lidmi, kteří se rozhodli věnovat čas, energii a hlavně lásku dětem v rámci pěstounské péče. Jelikož je v evidenci stále ještě přes 8.000 dětí, které čekají na náhradní rodiče, jsem ze své pozice ministryně připravena být maximálně nápomocna tomu, aby co nejvíce dětí opustilo ústavy a poznalo život v rodinném prostředí,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Nedílnou součástí (Tý)dnů pěstounství je osvěta o náhradní rodinné péči s cílem motivovat nové zájemce o zprostředkovanou pěstounskou péči, aby klesal počet dětí umísťovaných mimo rodinnou péči a to zejména i těch v útlém věku. Některé kraje mají aktivity rozloženy do celého týdne, proto hovoříme o takzvaných Týdnech pěstounství, během nichž se uskuteční odborný a doprovodný program zaměřený na náhradní rodinnou péči.

Pro pěstouny a veřejnost budou připraveny dny otevřených dveří, besedy, diskuse s odborníky včetně samotných pěstounů, výstavy, promítání dokumentárních filmů a autorská čtení. Na své si přijdou také nejmenší návštěvníci, kteří si budou moci vyzkoušet tvořivé dílny a svoje štěstí v soutěžích o odměny. Všechny akce jsou zdarma.

(Tý)dny pěstounství se uskuteční v těchto krajích a termínech:

  1. – 14. 9. Středočeský kraj
  2. 9. Olomoucký kraj
  3. 9. Pardubický kraj (Litomyšl)
  4. – 29. 9. Královéhradecký kraj
  5. – 5. 10. Kraj Vysočina
  6. 10. Moravskoslezský kraj
  7. – 19.10. Jihočeský kraj (Kaplice)

U příležitosti (Tý)dnů pěstounství se v rámci vybraných aktivit představí i zástupci krajských úřadů a pracovníci orgánů sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) a doprovázejících organizací, kteří návštěvníkům předají potřebné informace o náhradní péči a zodpoví otázky v této problematice.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.