Česká zbrojovka Group SE: Změny ve vlastnické struktuře

Česká zbrojovka Group SE (CZG, její akcie se obchodují na Burze cenných papírů Praha, pozn. aut.) oznámila v tiskovém prohlášení změny ve vlastnické struktuře a hlasovacích právech u majoritního akcionáře Česká zbrojovka Partners SE. Podíl Česká zbrojovka Partners SE na základním kapitálu CZG se snížil na 81,22 %.
Předseda dozorčí rady CZG Lubomír Kovařík a předseda představenstva CZG Jan Drahota prodali akcie majoritního akcionáře České zbrojovky Partners SE a nakoupili za ně akcie CZG. Foto: Vojtěch Resler/CZG

Předseda dozorčí rady CZG Lubomír Kovařík a předseda představenstva CZG Jan Drahota prodali akcie majoritního akcionáře České zbrojovky Partners SE a nakoupili za ně akcie CZG. Prakticky došlo k výměně akcií České zbrojovky Partners SE za akcie CZG.

Podle hlášení regulátorovi (Česká národní banka) Lubomír Kovařík získal 1 481 107 kusů akcií CZG, což odpovídá 4,39% podílu za cenu 473 korun a Jan Drahota nabyl 740 554 kusů akcií CZG nebo 2,20% podíl v CZG také za cenu 473 Kč.

Na základě oznámených operací se free float (počet volně obchodujících akcií) CZG zvýší na 18,78 procenta (před tím 12 %). Máme za to, že podíl managementu v kotované firmě bývá investory vnímán pozitivně, nicméně podstatný vliv na dnešní obchodování nečekáme.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Česká zbrojovka: Nejlepší výsledky v historii

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.