Česká zbrojovka Group SE: Změny ve vlastnické struktuře

Česká zbrojovka Group SE (CZG, její akcie se obchodují na Burze cenných papírů Praha, pozn. aut.) oznámila v tiskovém prohlášení změny ve vlastnické struktuře a hlasovacích právech u majoritního akcionáře Česká zbrojovka Partners SE. Podíl Česká zbrojovka Partners SE na základním kapitálu CZG se snížil na 81,22 %.
Předseda dozorčí rady CZG Lubomír Kovařík a předseda představenstva CZG Jan Drahota prodali akcie majoritního akcionáře České zbrojovky Partners SE a nakoupili za ně akcie CZG. Foto: Vojtěch Resler/CZG

Předseda dozorčí rady CZG Lubomír Kovařík a předseda představenstva CZG Jan Drahota prodali akcie majoritního akcionáře České zbrojovky Partners SE a nakoupili za ně akcie CZG. Prakticky došlo k výměně akcií České zbrojovky Partners SE za akcie CZG.

Podle hlášení regulátorovi (Česká národní banka) Lubomír Kovařík získal 1 481 107 kusů akcií CZG, což odpovídá 4,39% podílu za cenu 473 korun a Jan Drahota nabyl 740 554 kusů akcií CZG nebo 2,20% podíl v CZG také za cenu 473 Kč.

Na základě oznámených operací se free float (počet volně obchodujících akcií) CZG zvýší na 18,78 procenta (před tím 12 %). Máme za to, že podíl managementu v kotované firmě bývá investory vnímán pozitivně, nicméně podstatný vliv na dnešní obchodování nečekáme.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Česká zbrojovka: Nejlepší výsledky v historii

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Skupině DRFG vzrostl v roce 2020 zisk

Skupině DRFG vzrostl meziročně zisk bezmála o tři čtvrtiny. Celková EBITDA dvou konsolidačních celků – DRFG a nově vyčleněné entity DRFG Telco – překročila za rok 2020 v součtu hodnotu 478 milionů korun, informovala …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Ze dvou škodovek se prvně stal papamobil

Obrazem
Podívejte se pozorně na registrační značku „SCV 1“. Jde o latinskou zkratku pro stát Vatikán, Status Civitatis Vaticanae, a od roku 1980, kdy se začala psát historie moderních papamobilů, tedy automobily určené pro potřeby hlavy katolické církve, se objevila (téměř) na každém z nich. Naposledy tento týden na vozech Škoda Enyaq iV (a Karoq), které papežovi během návštěvy Slovenska poskytla mladoboleslavská automobilka.