Český červený kříž dohlíží na zdraví při světovém šampionátu v ledním hokeji

Český červený kříž (ČČK) se stal partnerem Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024, které se koná v Praze a Ostravě. Jako poskytovatel zdravotnického dohledu je ČČK přítomen na všech zápasech ve vnitřních i vnějších zónách, aby zajistil asistenci pro hráče, organizátory i fanoušky z celého hokejového světa. Zapojeno je každý den v Praze a Ostravě téměř 50 zdravotníků, celkově jich na šampionát nastoupí 220.
Český červený kříž se stal partnerem Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024, které se koná v Praze a Ostravě. Foto: ČČK

Zdravotníci Českého červeného kříže pečují hlavně o drobná zranění, větší odevzdávají do pečlivých rukou Zdravotnické záchranné služby hl. města Prahy nebo Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. Za první týden šampionátu se potkali hlavně s následky nezvládnuté chůze nebo příliš nadšeného fandění – zvrtnuté kotníky, malé odřeniny nebo drobná poranění hlavy.

„Účast na Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 je pro nás velkou ctí. Naše týmy zdravotníků jsou připraveny poskytovat v součinnosti se zdravotnickou záchrannou službou zdravotnickou asistenci tak, aby si všichni hráči, fanoušci a organizátoři mohli tuto mimořádnou sportovní událost užít naplno,“ říká Marek Jukl, prezident Českého červeného kříže.

„Na mistrovství nejsme nováčky, zdravotnický dozor jsme poskytovali již v roce 2015. Těší nás, že můžeme opět přispět k hladkému a úspěšnému průběhu šampionátu,“ dodává.

Zdravotnický dozor v Praze

Pro vnější zónu, fanzónu a tréninky v Praze bylo akreditováno celkem 124 zdravotníků. Ve vnější zóně každý den působí devět zdravotníků rozdělených do čtyř dvoučlenných hlídek a jednoho vedoucího ČČK.

Pod vedením oblastního spolku ČČK Praha 9 se na této činnosti podílejí oblastní spolky ČČK Mladá Boleslav, Kolín, Kutná Hora, Praha 7. Přípravy začaly již 27. dubna za účasti dvou zdravotníků a od 10. května jsou během tréninků přítomni čtyři zdravotníci z OS ČČK Liberec.

Ve vnitřní zóně je pro zajištění zdravotnické péče akreditováno cca 52 osob z OS ČČK Praha 1. Tito zdravotníci jsou přítomni na všech 34 zápasech, od zahajovacího utkání až po finálový zápas, přičemž při každém zápase je na ploše přítomno povinně 16 zdravotníků.

Zdravotnický dozor v Ostravě

V Ostravar Aréně je zdravotnický dozor poskytován pod vedením oblastního spolku ČČK Ostrava a podílí se na něm cca 50 zdravotníků z oblastních spolků ČČK Ostrava, Frýdek-Místek a Opava.

Zdravotníci jsou přítomni ve vnitřní i vnější zóně, fanzóně a během tréninků. Při každém zápase v ostravské Aréně je na ploše povinně přítomno 16 zdravotníků, a navíc jsou k dispozici dva zdravotníci po celou směnu v ošetřovně pro hráče a VIP hosty.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB