Český Easy Software expanduje na japonském trhu, plánuje vlastní pobočku v Tokiu

Více než 200 firemních klientů a tisíce dalších uživatelů získala v Japonsku pro svůj nástroj řízení projektů Easy Redmine Japan česká softwarová společnost Easy Software. Po Evropské unii a Spojených státech je japonský trh pro firmu nejsilnější zahraniční aktivitou. Easy Software proto ve střednědobém horizontu uvažuje o zřízení vlastní pobočky v Japonsku.

Redmine je open source software určený řízení projektů a pro bug tracking system. Obsahuje stovky rozšíření jako Ganttův diagram a Resource management umožňující vizualizaci projektů a jejich zdrojů. Jde o multiplatformní a multidatabázový systém, který Easy Software upravuje pro potřeby korporátních zákazníků.

„Loni pro nás bylo Japonsko pátou nejsilnější zemí, letos je až desáté – hned za EU a USA. Máme tam přes 200 firemních klientů a tisíce dalších uživatelů, kteří používají například náš Free Gantt Plugin (https://www.easyredmine.jp/redmine-plugins). Japonci Gantt a Resource management milují,“ konstatuje Ondřej Šťovíček, produktový ředitel společnosti Easy Software. Obchodní partneři se českému dodavateli hlásí sami, protože Redmine je v Japonsku nesmírně populární. Mezi spolupracovníky české firmy patří například menší agilní společnost Hulinks nebo velký asijský IT koncern Pactera.

„V rámci budování partnerské sítě jsme letos v září podnikli dvoutýdenní cestu do

Japonska, Jižní Koreje a Číny, kde jsme s partnery jednali osobně. Hulinks pak přijeli za námi do Prahy,“ přiblížil Šťovíček. Zhruba do pěti let by Easy Software chtěl v Japonsku vytvořit tým stálých pracovníků, kteří se budou přímo starat o obchodní partnery a rozvíjet trh. „Pobočka by spadala pod naši londýnskou centrálu. Ale uvidíme, jaká bude realita, japonský trh je velmi specifický,“ upozorňuje Ondřej Šťovíček.

V nejbližších letech si Easy Software klade za cíl zvyšovat revenues na japonském trhu a společně s obchodními partnery chce proniknout do velkých japonských společností. „Chceme zlepšit poskytování služeb prostřednictvím partnerů. Ve střednědobém horizontu bychom rádi ustanovili brand Easy Redmine Japan jako silného japonského poskytovatele enterprise Redmine řešení,“ dodává produktový ředitel společnosti Easy Software. Výhledově pak chce firma dostat na japonský trh svoje další produkty: Easy Project a Calculoid.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Tipy na dárky, které pomáhají. Jaké jsou mezi Čechy nejoblíbenější?

Dárky, které pomáhají potřebným, jsou mezi Čechy čím dál tím oblíbenější. Nabízí totiž netradiční způsob, jak obdarovat blízké a zároveň udělat dobrý skutek. Koupí dárkového certifikátu lidé ročně přispějí až statisíce korun na pomoc lidem v nouzi doma i v zahraničí.

Zaměstnanci Sberbank splnili více než 300 vánočních přání

Zaměstnanci Sberbank plní vánoční přání dětem a seniorům. Klientům domovů seniorů či dětem pobývajícím v dětských domech nakoupili přes 300 dárků, o které si napsali Ježíškovi. Na Štědrý večer si tak ti mladší rozbalí vytouženou panenku, auto na ovládání, dřevěné kostky nebo stavebnici, ti starší pak pěknou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Měli by mít Češi na trhu práce přednost? V Česku už pracuje přes půl milionu cizinců

Analýza
Nadprůměrně pozitivní ekonomický vývoj Česka a vysoká životní úroveň, která je na obdobné té v západoevropských zemích. To jsou lákadla pro kvalifikované pracovní síly ze zemí severní, západní a jižní Evropy. Od našeho vstupu do EU v roce 2004 v Česku značně přibylo zaměstnaných cizinců z ekonomicky vyspělejších evropských zemí – za prací k nám přišlo 25 tisíc nových pracovníků.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru