Český pojistný trh bude mít nového lídra

Nová pojišťovací jednička vznikne z České pojišťovny a pojišťovny Generali, dvou pojišťoven, které v České republice působí v rámci přední světové pojišťovací skupiny Generali. Dosavadním lídrem trhu je, co do velikosti tržního podílu, po spojení s Pojišťovnou České spořitelny Kooperativa. Česká pojišťovna je druhou největší tuzemskou pojišťovnou s tržním podílem 21,5 %, Generali patří s tržním podílem 6,9 % mezi šest největších českých pojišťoven.
Česká pojišťovna a Generali jsou od roku 2008 součástí Generali CEE Holdingu. Foto: FAEI.cz

Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce roku 2019 stane součástí České pojišťovny. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem. Nová pojišťovna ponese nový název Generali Česká pojišťovna. V současné době probíhají na toto téma nezbytná jednání s regulátorem. Pojišťovnu povede Roman Juráš, současný generální ředitel a předseda představenstva České pojišťovny.

Podle Juráše budou chystané změny pro klienty obou pojišťoven znamenat další zkvalitnění poskytovaných produktů i služeb. „Naší jednoznačnou ambicí je stát se na českém pojistném trhu lídrem v oblasti inovací,“ uvedl.

Obě pojišťovny jsou od roku 2008 součástí Generali CEE Holdingu. Jeho generální ředitel Luciano Cirina konstatoval, že spojení je důležitý krok v rámci celosvětové strategie Skupiny Generali: „Propojením tradice lídra českého pojistného trhu se zázemím a know-how světové finanční instituce vytvoříme ještě silnější a stabilnější pojišťovnu.“

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB