Český pojistný trh bude mít nového lídra

Nová pojišťovací jednička vznikne z České pojišťovny a pojišťovny Generali, dvou pojišťoven, které v České republice působí v rámci přední světové pojišťovací skupiny Generali. Dosavadním lídrem trhu je, co do velikosti tržního podílu, po spojení s Pojišťovnou České spořitelny Kooperativa. Česká pojišťovna je druhou největší tuzemskou pojišťovnou s tržním podílem 21,5 %, Generali patří s tržním podílem 6,9 % mezi šest největších českých pojišťoven.
Česká pojišťovna a Generali jsou od roku 2008 součástí Generali CEE Holdingu. Foto: FAEI.cz

Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce roku 2019 stane součástí České pojišťovny. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem. Nová pojišťovna ponese nový název Generali Česká pojišťovna. V současné době probíhají na toto téma nezbytná jednání s regulátorem. Pojišťovnu povede Roman Juráš, současný generální ředitel a předseda představenstva České pojišťovny.

Podle Juráše budou chystané změny pro klienty obou pojišťoven znamenat další zkvalitnění poskytovaných produktů i služeb. „Naší jednoznačnou ambicí je stát se na českém pojistném trhu lídrem v oblasti inovací,“ uvedl.

Obě pojišťovny jsou od roku 2008 součástí Generali CEE Holdingu. Jeho generální ředitel Luciano Cirina konstatoval, že spojení je důležitý krok v rámci celosvětové strategie Skupiny Generali: „Propojením tradice lídra českého pojistného trhu se zázemím a know-how světové finanční instituce vytvoříme ještě silnější a stabilnější pojišťovnu.“

PSALI JSME:
Jak si vede pojištění v zemích Visegrádské čtyřky

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Pojištění

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru