Cestovní pojištění stojí průměrně 36 korun na den

Pokud se kdykoliv během roku chystáte do zahraničí, neměli byste si před odjezdem zapomenout vyřídit cestovní pojištění. Podle analýzy Chytrého Honzy stojí průměrné pojištění 36 korun na den a 306 korun na týden. Z údajů společnosti také vyplývá, že devět z deseti Čechů cestuje po Evropě a v červenci se pojišťují až desetkrát častěji.

“Před cestou do zahraničí by si lidé měli vyhodnotit, jaký druh cestovního pojištění si sjednat. Například v případě provozování rizikových sportů je třeba myslet na to, že často nebývají součástí běžného pojištění,” říká Tomáš Čáp, specialista online nástrojů společnosti Chytrý Honza. “Mezi rizikové sporty patří wakeboarding, kiting, skoky do vody, všechny druhy lezení a mnoho dalších. Celkovou cenu potom připojištění rizikových sportů může zvýšit až o stovky korun.”

Data dále ukázala, že drtivá většina Čechů, kteří přes rok cestují, míří do Evropy, a to až 90 % (z toho 7 % na Slovensko). 2 % cestovatelů potom míří do USA a zbylých 8 % někam do světa. Dle délky si Češi nejčastěji sjednávají cestovní pojištění na dobu do 20 dnů za průměrnou cenu 603 korun a do 10 dnů za 393 korun.

V případě pojištění celé rodiny se ukázalo, že do Evropy je pojištění o několik stovek levnější. Zatímco dva dospělí a dvě děti se na týden pobytu v Evropě pojistí za 671 korun, do zbytku světa je to vyjde na 1036 korun.

V období od června do září Češi sjednají 66 % všech cestovních pojištění, z toho v červenci 29 % a v srpnu 16 %. Ve všech ostatních měsících se objem sjednaných pojištění pohybuje shodně od 3 do 5 %. Nejslabším měsícem je duben.

“Analýza dle očekávání potvrdila, že v letních měsících je zájem o cestovní pojištění opravdu několikanásobně vyšší než ve zbytku roku. Ačkoliv Češi cestují během celého roku, červenec je zcela zásadní,” říká Čáp.

Analýza byla provedena na téměř 19 tisících sjednaných cestovních pojištěních za více než 7 milionů korun v roce 2017. Porovnáváni byli tři významní poskytovatelé cestovního pojištění v České republice.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Posvítí nám semafor na cestu ke zdraví?

Analýza
Snaha usnadnit spotřebitelům orientaci v obalech, aby se nenechali zmást líbivými obrázky a lákavými tvrzeními. Systém, který nám pomůže v boji s nezdravými stravovacími návyky. To zní jako krok, proti němuž není možné nic namítat. Ale opravdu je evropské Nutri-Score tou cestou, jíž by se mělo značení potravin ubírat?