Chaos v rozhodnutích vyvolává větší strach než realita

Glosa
Jak jsem na ulicích v posledních dnech viděl, nejhůře na lidi dopadá informační zmatek a v mnohém i strach větší než realita, který už v celé té věci panuje, protože v médiích se hodinu, co hodinu píše, co kde, jaký vládní politik chystá, o čem debatuje; jeden řekne, co bude zítra platit a druhý to večer rázem popře.
Ilustrační foto: Pixabay.com

Místo toho, aby se uvnitř vlády a jejích institucí probralo vše ze všech stran a na venek se mluvilo jasnou a jednotnou řečí. Vláda si najala ramenatého muže na boj s dezinformacemi. Tak uklízet by měl hlavně začít před vlastním prahem. A do toho se k tomu zcela rozporuplně vyjadřuje kdejaký doktor a opět se dohadují přes sociální sítě a média kdo je z jaké „linie“.

Kromě jednoznačných specialistů, kteří už své schopnosti prokázali v čase, jako například tolik oficiálními místy nechtěná doktorka Peková, nebo sestry a lékaři na infekčních odděleních, kteří řeší opravdu lidi, kteří se dusí, se najednou vyrojilo tolik dosud neznámých expertů. Jako třeba zvěstovatel apokalypsy Flegl, a další datoví odborníci na matematické propočty, na sociologii, až jde z toho hlava kolem, ať už je člověk pozitivní nebo negativní myšlenkově či virologicky.

A všemu tomu dá korunu třeba jedna tzv. televizní reportáž, kde se skoro deset minut divák dívá na to, jak se sestřička na infekčním obléká do dvojích rukavic, pláště, štítu a holínek, a že to dělá třeba desetkrát denně. No a? To je přece na infekčním běžná rutina, co to objektivního to vypovídá o skutečné závažnosti covid-19? Jen to v divácích účelově zanechává a prohlubuje pocit ohrožení. Hodí se to snad někomu?

PSALI JSME:
Praha je polomrtvá, jako by už byla vládou zavřená. A policie bdí, i když nemá nad čím

×
  1. Přesně jeden hod a druhý čehý,kdo se v tom má orientovat,řeknu jen tolik nikdoneměnírouškudeně nebomizivý procento lidí si roušku deně nebo ivíckrát dle potřeby takže jsou na prd.Kdyby byly zdarma a v kažým velkym nákupnim centru tak by to efekt mělo protože ted už na nějaký miliardě pramálo záležíi tak jsme zadluženi na léta.

  2. Já jsem asi nějak defektní nebo nevím, ale prostě jsem žádná rozporuplná prohlášení nezaznamenal, zato spoustu inteligentů, co chválí Pekovou a Šmuclera a že Prymula říká něco jiného.
    To, že se týden předem ohlásí nějaká opatření, a pak se dodatečně zpřísní, snad není rozpor, jen přehnaný optimismus a snaha nerozházet si blbečky, co neberou Covid vážně.

  3. Brát vážně covid je na příjem v ambulanci psychiatrie!! Lidstvo přežilo bez virotik a antibiotik mnohem horší pandemie /černý mor,cholera,úplavice/ tak nevím,proč by nepřežilo debilní a víceméně neškodný covid !!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Sto let od prvního tuzemského sčítání lidu

Na dnešek připadá stoleté výročí prvního československého sčítání lidu, které se konalo 15. února 1921. Od vzniku Československa se na našem území uskutečnilo zatím devět sčítání. Sčítání 2021 tak bude v pořadí …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru