CHEP CZ: Loňský zisk padne na úhradu ztrát z minulých let

Tuzemská pobočka logistické společnosti CHEP CZ (Commonwealth Handling Equipment Pool), globálního lídra v oblasti řešení pro dodavatelský řetězec, v uplynulém fiskálním roce končícím 30. června 2019 dosáhla čistého zisku (po zdanění) ve výši 29,4 milionu korun. Majitel firmy, nizozemská CHEP Europ B. V., rozhodl, že zisk bude použit na úhradu kumulovaných ztrát minulých let.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

Loňskému růstu (růst čistého obratu o 26 % oproti fiskálnímu roku 2018) napomohla zvyšující se poptávka i míra využití modrých palet CHEP CZ u stávajících odběratelů, jakož i rozšíření klientského portfolia o nové zákazníky. Zájem firem o zvyšování efektivity a udržitelnosti dodavatelského řetězce díky využití paletového poolingu zintenzivnil spolupráci se subjekty zabývajícími se produkcí rychloobrátkového zboží, což je na českém trhu pro CHEP CZ klíčový sektor.

„V uzavřeném hospodářském roce CHEP CZ dále navyšoval svůj obrat i tržní podíl v oblasti paletových toků,“ uvedl generální ředitel společnosti pro Českou republiku a Slovensko Jan Kočárek. Odhadovaný tržní podíl společnosti je na úrovni 18 %, čímž se firma v Česku řadí na první místo v poskytování pronájmu palet a dalších služeb pro dodavatelské řetězce.

Souběžně se zveřejněním hospodářských výsledků tuzemské pobočky byla publikována i globální data společností spadajících spolu s ní do australské skupiny Brambles Group za uplynulý fiskální rok. Ta ukazují, že CHEP CZ svými výsledky výrazně předstihl příznivý vývoj v rámci celého regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA), kde se v průměru tržby meziročně zvýšily o dvě procenta.

PSALI JSME:
Jogurtoví roboti pomáhají s fyzicky namáhavou prací

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Akcie Boeingu rychle rostou

Akcie amerického výrobce letadel Boeing dnes znatelně posilují. Na newyorské burze, kde se začalo obchodovat v rámci úterní seance, zhodnocují o až takřka o tři procenta. Důvodem růstu jejich ceny je to, že v Kanadě …

Equa bank se vloni propadl zisk více než o polovinu

Equa bank, vlastněná evropskou společností AnaCap Financial Partners, která vstoupila na tuzemský bankovní trh před osmi lety, včera oznámila své předběžné neauditované výsledky za rok 2020. Klíčový parametr, zisk, …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půl milionů Čechů nesplatilo dluhy včas, letos jich nejspíš přibude

Analýza
Ke konci roku evidovalo sdružení SOLUS ve svém registru dlužníků, kteří dlouhodobě neplní své závazky, celkem 505 tisíc dospělých Čechů. Je to zhruba o 50 tisíc lidí méně než před rokem. Experti ale varují, že letos může tento trend nabrat opačný směr. Už se objevují první špatné zprávy, že dlužníků přibude.
Rolovat nahoru