CHEP CZ: Loňský zisk padne na úhradu ztrát z minulých let

Tuzemská pobočka logistické společnosti CHEP CZ (Commonwealth Handling Equipment Pool), globálního lídra v oblasti řešení pro dodavatelský řetězec, v uplynulém fiskálním roce končícím 30. června 2019 dosáhla čistého zisku (po zdanění) ve výši 29,4 milionu korun. Majitel firmy, nizozemská CHEP Europ B. V., rozhodl, že zisk bude použit na úhradu kumulovaných ztrát minulých let.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

Loňskému růstu (růst čistého obratu o 26 % oproti fiskálnímu roku 2018) napomohla zvyšující se poptávka i míra využití modrých palet CHEP CZ u stávajících odběratelů, jakož i rozšíření klientského portfolia o nové zákazníky. Zájem firem o zvyšování efektivity a udržitelnosti dodavatelského řetězce díky využití paletového poolingu zintenzivnil spolupráci se subjekty zabývajícími se produkcí rychloobrátkového zboží, což je na českém trhu pro CHEP CZ klíčový sektor.

„V uzavřeném hospodářském roce CHEP CZ dále navyšoval svůj obrat i tržní podíl v oblasti paletových toků,“ uvedl generální ředitel společnosti pro Českou republiku a Slovensko Jan Kočárek. Odhadovaný tržní podíl společnosti je na úrovni 18 %, čímž se firma v Česku řadí na první místo v poskytování pronájmu palet a dalších služeb pro dodavatelské řetězce.

Souběžně se zveřejněním hospodářských výsledků tuzemské pobočky byla publikována i globální data společností spadajících spolu s ní do australské skupiny Brambles Group za uplynulý fiskální rok. Ta ukazují, že CHEP CZ svými výsledky výrazně předstihl příznivý vývoj v rámci celého regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA), kde se v průměru tržby meziročně zvýšily o dvě procenta.

PSALI JSME:
Jogurtoví roboti pomáhají s fyzicky namáhavou prací

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nová vláda má u šéfů byznysu velkou podporu

Generální ředitelé českých firem hodnotí výsledky letošních voleb velmi pozitivně. Zároveň ale novou vládu upozorňují, že je před ní řada problémů. Za ty nejdůležitější považují stabilizaci veřejných financí, …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB