Chicagská burza plánuje spustit spotové obchodování s bitcoiny

Jak informoval portál FT.com, Chicago Mercantile Exchange (CME), největší futures burza na světě, plánuje spustit spotové obchodování s bitcoiny, potenciálně prostřednictvím svého měnového obchodního místa EBS ve Švýcarsku.
Chicagská burza plánuje spustit spotové obchodování s bitcoiny. Ilustrační foto: JeremyA - Own work, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=494907

CME již provozuje obchodování s futures na bitcoin (a ethereum, pozn. aut.) a zavedení spotového obchodování s bitcoinem může výrazně oslovit institucionální investory, kteří by raději nakupovali a prodávali tuto kryptoměnu přímo na regulovaném trhu, a také obchodníky, kteří rádi arbitrážují (využívají cenového rozdílu mezi futures a spotovými cenami) a nyní tak mohou činit na jednom místě, nikoli na více místech.

Tento plán, ačkoli ještě není dokončen, nadále ukazuje, jak tradiční finanční instituce a starší obchodní místa chtějí vydělat na rostoucím zájmu o bitcoin a další kryptoměny ze strany institucionálních investorů a investorů s vysokými příjmy, kteří ještě před několika lety váhali, zda se v tomto sektoru angažovat.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB