Chorvatská dovolená: K Jadranu letos nepřijede ani polovina Čechů

Rozhovor
Pokud někdo bude chtít letošní letní dovolenou i přes koronavirová omezení strávit u moře, mezi nejdostupnější cílové země patří Chorvatsko. Stačí nasednout do auta a už zhruba za devět hodin můžete být u Jadranu. Na přelomu června a července jsme to zkusili. V Umagu a okolí jsme strávili týden. Přinášíme vám praktické informace z cesty a chorvatského pobřeží.
Chorvatské pláže jsou momentálně poloprázdné. Foto: FAEI.cz, autor

PSALI JSME:
Chorvatská dovolená: Ucpaná slovinská hranice

V předchozích dílech jsme se věnovali cestě autem tam i zpět, koronavirovým opatřením a aktuálním cenám v obchodech či restauracích. Dnes přinášíme rozhovor o celkové situaci v Chorvatsku s Janem Papežem, místopředsedou Asociace cestovních kanceláří ČR.

Jan Papež. Foto: Archív Jana Papeže

Chorvatsko je v posledních letech nejoblíbenějším zahraničním místem pro letní dovolenou, jen loni tam vyrazilo bezmála 750 tisíc Čechů. Dokážete odhadnout, kolik to bude kvůli koronavirové pandemii letos?
Naše odhady se pohybují kolem 35 až 40 procent. To znamená, že by to mohlo být něco mezi 250 až možná 300 tisíci turisty z České republiky.

Jaký je aktuální zájem Čechů o cestu do Chorvatska? Máte zprávy z cestovních kanceláří?
O Chorvatsko je zájem především od klientů, kteří tam cestují pravidelně. Zájem roste s tím, jak se klienti dostávají do Chorvatska a komunikují s přáteli v České republice. Zažívají Chorvatsko bez nacpaných pláží, a to se lidem moc líbí.

PSALI JSME:
Chorvatská dovolená: Prázdné pláže, s rouškou do supermarketu

Čím je pro Čechy Chorvatsko i přes koronavirus atraktivní, zajímavé?
Je to moře, slunce, dobré jídlo, malá jazyková bariéra a rovněž příznivé ceny.

Češi pomáhali zachraňovat jadranská letoviska už po balkánské válce v devadesátých letech, byli jedni mezi prvními, kteří se k tamnímu moři vrátili. Můžete se to opakovat i po koronavirové pandemii?
Vlastně se to už teď děje. Patříme k prvním klientům, kteří se do Chorvatska vracejí.

Je Chorvatsko zdravotně bezpečné? Nehrozí tam pro Čechy větší riziko než v tuzemsku?
Zdravotní rizika prověřují odborníci. Zdá se, že je vše v pořádku.

PSALI JSME:
Chorvatská dovolená: Levný chleba, drahé pivo

Zavřít reklamu ×
  1. Civilizovaní češi? Jezdí k českému rybníku.A nelepší obytné auto a na parkovišti si ohřát lečo.

  2. Proč pořád lákáte občany do Chorvatsa na levné ceny a že tam je fajn žádná pravda to není a Papež teď nic neříká ,když se to zhoršuje a rouška nic nezachrání přestaňte mazat lidem med na hubu a řekněte pravdu-čau lidi !!

  3. Pokud má někdo rád Chorvatsko ,tak nevidím důvod proč by tam nemohl jet. Plno lidí tam jezdí i ze zdravotních důvodů. A co se corona19 týče , tak je to asi stejné jako zde u nás . Co myslíte ,že teď budou dělat horníci z Karvinska .Mají asi šesti týdení odstávku za plný plat a doma určitě nebudou. Tak, mám stát ve frontě na pivo v Čechách , kde mi na záda dýchá někdo z karvinska a nebo být na pláži ,kde je nyní málo lidí .Co je lepší ? A pokud člověk není čuně a dbá na hygienu , tak by to mělo být jedno jestli u nás a nebo v Chorvatsku.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Tuzemský cestovní ruch padl na kolena

Hotely se stravovacími službami jsou rizikové z hlediska šíření koronaviru. Proto někteří lidé zřejmě omezí klasické dovolené v resortech pořádané cestovními kancelářemi. Je však možné, že lidé projeví zvýšený zájem …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru