Chorvatsko je stále nejoblíbenější dovolenková destinace Čechů

Podle statistik Chorvatského turistického sdružení (CNTB) patří Češi na šesté místo v žebříčku nejčastějších návštěvníků Chorvatska. Od počátku letošního roku do konce srpna letošního roku navštívilo Chorvatsko více než 600 tisíc Čechů. Přední místa ve srovnávací studii obsadily země s vyšším počtem obyvatel či s kratší vzdáleností od chorvatských hranic než má Česká republika.

Chorvatsko se u Čechů těší velké oblíbenosti, neboť nabízí nejen atraktivní turistické destinace a krásné pláže, ale také bezpečné zázemí pro rodiny s dětmi, bohaté možnosti kulturního vyžití a typickou jadranskou pohostinnost a to vše za přijatelných cenových podmínek.

Většina návštěvníků přijíždí z Německa, Češi jsou na šestém místě

Mezi šest zemí s největším počtem přenocování v Chorvatsku patří v období od ledna do srpna 2016 následující státy: Německo (s podílem 20,7 %), Slovinsko (s podílem 9,8 %), Rakousko (s podílem 8,1 %), Itálie (s podílem 6,9 %), Polsko (s podílem 6,7 %) a Česká republika (s podílem 6,4 %). Výsledky výzkumu potvrzují i statistiky CNTB, které ukázaly, že 59 % Čechů bylo v Chorvatsku alespoň jednou v životě, 18 % z nich dokonce čtyřikrát a vícekrát. Většina Čechů tráví svou letní dovolenou v přírodě na čerstvém vzduchu nebo se věnuje sportovním aktivitám. Více než 40 % respondentů pak tráví svůj čas u vody, ať už jde o relaxaci na pláži, koupání, potápění či vyjížďky na lodi. K vyhledávaným dovolenkovým aktivitám patří i návštěva kulturních a historických památek (31 %). Naopak večírky v nočních klubech nebo organizované zájezdy s naplánovaným programem české turisty moc nelákají. Češi podle průzkumu preferují především cenově dostupné destinace (68 %). Neméně důležitá je pro ně bezpečnost v místě pobytu (58 % dotázaných).

Ideální prázdninová destinace po celý rok

Chorvatsko překonává rekordy v počtu turistů a přenocování. To dokazuje, že je velmi žádanou turistickou destinací. Tato země má co nabídnout nejen v letních měsících, ale i po zbytek roku, ať už jde o slunné pláže a historické památky, nebo nádherné přírodní parky ve vnitrozemí. Bohatou nabídku aktivit ocenilo téměř 12,4 milionu turistů. Ti Chorvatsko navštívili v prvních osmi měsících letošního roku (od ledna do srpna 2016). To představuje nárůst o 7,1 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Turisté využívají nepřeberných možností, které Chorvatsko nabízí. Je totiž skvělou destinací jak pro letní, tak i pro zimní měsíce. Zatímco pobřeží Jaderského moře nabízí slunné pláže a historické památky, ve vnitrozemí najdeme množství řek, vysoké hory a národní parky, jejichž krásná krajina láká zejména turisty, kteří touží po dobrodružství.

Turisté preferují pláže před horami

Turisté nejčastěji strávili dovolenou v jadranském regionu, jehož podíl na celkové návštěvnosti dosahuje 89,3 %. Do této pobřežní oblasti vycestovalo 11 059 242 turistů a patří tak stále k nejoblíbenějšímu regionu v Chorvatsku. Jedním z nejnavštěvovanějších míst je Istrie s podílem 25,1 %, kam zavítalo 3,1 milionu turistů. Dalšími populárními destinacemi chorvatského pobřeží jsou Split a Primorje. Do chorvatského vnitrozemí pak zavítalo celkem 1 320 225 turistů. Do Záhřebu vyrazilo na výlet v období od ledna do srpna letošního roku 739 231 turistů.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Můj partner utrácí dvakrát víc než já, říkají Češi

Češi příliš nevěří ve schopnost svých partnerů hospodařit s penězi. Podezřívají své protějšky ze zbytečných výdajů a nedůvěra jde často tak daleko, že svým drahým polovičkám nejsou ochotni půjčit vůbec žádné peníze. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu Poštovní spořitelny, který mapuje finanční chování a návyky Čechů.

ČSOB: Klidnou letní dovolenou většina podnikatelů nezná

Klidnou letní dovolenou většina z malých a středních podnikatelů a firem nezažije. Celá třetina z nich si o letošních prázdninách volno vůbec nevybírá. A z těch, co si pracovní oddech dopřejí, se jen 37 procent naplno věnuje odpočívání a vypouští práci z hlavy. Vyplývá to z analýzy trávení volného času v rámci …

Equa bank zvyšuje úročení spořicího účtu HIT na 1 % p.a.

Od 20. srpna 2018 zvyšuje Equa bank bonusový úrok u spořicího účtu HIT z nynějších 0,6 % p.a. na 0,8 % p.a. Se standardní úrokovou sazbou (0,2 %) tak mohou být vklady na tomto účtu zhodnoceny až 1 % p.a. Od počátku září navíc banka upravuje podmínky pro získání této bonusové sazby. Nově bude stačit v daném měsíci …

Nejčtenější

Dress code je povinný i ve vedru, jinak hrozí vyhazov

Pokud firma trvá na nošení dress codu, tedy předepsaného oblečení i v letních vedrech, nemá zaměstnanec šanci se této povinnosti vyhnout, jakkoli mu to může být nepříjemné. Za porušení firemních předpisů může v …

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru