Chytrá čidla dokážou předcházet škodám

Pohybová a vodní čidla, která dokážou zajistit lidem klidné spaní nebo dovolenou, představila Direct pojišťovna v květnu pod názvem Direct echo. Novinka na trhu s IoT technologiemi (IoT – tzv. internet věcí, pozn. red.) se nyní dostala mezi tři klientsky orientované nejzajímavější projekty v soutěži CX Awards 2019, kterou v červnu pořádala společnost Clientology.
Chytrá čidla dokážou předcházet škodám. Foto: Direct pojišťovna

Direct echo se mezi tři nejlepší projekty dostala s vítěznou Českou spořitelnou a její Abecedou peněz, v těsném závěsu za projektem společnosti E.ON s názvem K3. „Z výsledku máme velkou radost. Direct echo je v prostředí pojišťoven unikátní, protože se díky moderním technologiím snažíme škodám předcházet. Chceme věci zlepšovat, a pokud se nám podaří zabránit vytopení bytu díky vodnímu čidlu, které včas vodu ohlásí, jsme rádi,“ říká Martin Frko, který projekt Direct echo v rámci rodiny Direct koordinuje.

Kromě samotné myšlenky je unikátní i technologické zpracování čidel. Čidla jsou napojená na internet věcí, což je nová síť, ve které se na rozdíl od klasického internetu posílá pouze malý objem dat. V současné době pokrývá 96 % obyvatel České republiky. Díky tomu čidla nepotřebují k provozu vůbec nic. Mají zabudovanou baterii a stačí je tedy jen umístit na vhodné místo a zapnout. Ovládají se velmi snadno přes mobilní aplikace jak pro iOS, tak i Android. Jiné senzory na trhu většinou potřebují k provozu klasický internet a napájení ze sítě nebo centrální jednotku.

PSALI JSME:
„Auta budou předem hlásit, kde je ještě místo,“ říká Ján Jacina z Českých radiokomunikací

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Technologie

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB