Cisco nadále zůstává zklamáním

Názor
Zatímco většina technologických akcií si vychutnává svůj čas na výsluní, společnost Cisco nadále zůstává zklamáním. Kdysi nejcennější akcie na světě dnes nedosáhly odhadů a prognóza společnosti Cisco zaostala za očekáváním.
Aktuální výsledky společnosti Cisco dojem na Wall Street rozhodně neudělají. Ilustrační foto: Pixabay.com

Aby firma dokázala zlepšit svou upadající situaci, oznámila snížení stavu zaměstnanců o pět procent v reakci na zpomalení firemních výdajů na síťové vybavení, které zaznamenalo 12% čtvrtletní pokles. Snaha o efektivitu je sice krokem ke zlepšení, ale Cisco musí řešit pokračující pokles tržeb, který se očekává i nadále.

Nedávná spolupráce se společností Nvidia mohla být pro investory motivací, neboť jejím cílem je usnadnit zavádění umělé inteligence pro firemní klientelu právě v době investičního boomu v oblasti s umělou inteligencí. Přesto se tato iniciativa nepromítla do pozitivních impulsů pro cenu akcií, která za celý rok zůstává nižší o jedno procento.

Aktuální výsledky dojem na Wall Street rozhodně neudělají a společnost Cisco čeká ještě spousta práce, aby se vrátila zpět k časům, kdy zažívala úspěch, a to se zdá být ještě hodně daleko.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Autonomní dopravu mohou řídit mobilní sítě s nízkou latencí

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Půlení bitcoinu je za rohem

Tento týden se chystá halving bitcoinu. Zjednodušeně řečeno, snížení odměny za úspěšnou těžbu bitcoinového bloku na polovinu efektivně sníží nabídku nových bitcoinů – a to by podle zásady vzácnosti mělo vést k …

Akciové trhy: Evropské trhy většinou rostly

Hlavní index pražské burzy PX ve čtvrtek posílil o 0,18 procenta (1 550,34 b.). Ve čtvrtek nebyly zveřejněny žádné podstatnější korporátní informace. Zobchodovaný objem tvořil asi jen 80 procent dlouhodobého …

Akciové trhy: Praha na zelené nule

Po úterním výplachu, kdy evropské burzy výrazně ztratily, došlo ve středu ke korekci. Ale náš domácí index PX (+0,04 %, 1 547,54b.) vzrostl jen kosmeticky a skončil na zelené nule.  

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB