Čistý zisk dánské Saxo Bank se meziročně propadl o dvě pětiny

Skupina Saxo Bank vykázala za prvních šest měsíců letošního roku čistý zisk ve výši 302 milionů dánských korun (přibližně 1 mld. Kč, pozn. red.). Dánská on-line investiční banka o tom informovala v tiskové zprávě. Oproti stejnému období loňského roku, kdy čistý zisk dosáhl 512 milionů dánských korun (DKK), jde o propad více než o dvě pětiny.
Podle zakladatele a generálního ředitele Saxo Bank Kima Fournaise výsledky banky za první letošní pololetí nejsou uspokojivé. Foto: Saxo Bank

„Výsledky nejsou uspokojivé. Odrazily se na nich zejména problematické tržní podmínky v průběhu prvního pololetí. Navzdory volatilitě na finančních trzích byly obchodní aktivity našich klientů v první polovině roku 2022, ve srovnání se stejným obdobím roku loňského, utlumené,“ uvedl k dosaženým výsledkům zakladatel a generální ředitel Saxo Bank Kim Fournais.

Navzdory poklesu obchodních a tržních aktivit pokračoval v prvním pololetí čistý příliv nových klientů a ke konci letošního června dosáhl jejich celkový počet 874 tisíc, tedy o 84 tisíce více, než ve srovnatelném období loňského roku. Celkový objem aktiv banky klientů přesto meziročně klesl o čtyři miliardy dánských korun na 591 miliard DKK.

PSALI JSME:
Akcie se v srpnu vrátily do reality

Celkové příjmy skupiny Saxo Bank za prvních šest měsíců letošního roku dosáhly 2 145 milionů DKK, meziročně o 290 milionů méně. Pro první letošní byly charakteristické náročné tržní podmínky, zejména pak negativní trend na světových akciových trzích, vysoká inflace a rostoucí úrokové sazby. To podle Saxo Bank způsobilo mezi jejími investory averzi vůči riziku a pokles obchodní aktivity.

Mezi náročné tržní podmínky Fournais řadí negativní trend globálních akciových trhů, vysokou inflaci a rostoucí úrokové sazby. „Právě jsme byli svědky dramatického konce býčího trhu, který vydržel téměř celé desetiletí. Už dlouho otevřeně mluvíme o riziku mnohem vyšší inflace a negativních dopadech největšího finančního experimentu, jehož konec se rychle blíží,“ dodal.

PSALI JSME:
Investoři za sebou mají rudý půlrok. Nastal čas nakupovat?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB