Členové Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR rozhodovali o svém vedení

Dnes rozhodla volební valná hromada Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) o svém vedení na další čtyři roky. V předvečer 20. výročí založení AMSP ČR byl předsedou představenstva AMSP ČR jednomyslně zvolen Dr. Ing. Josef Jaroš, MBA.
Novým předsedou představenstva AMSP ČR byl jednomyslně zvolen ThDr. Ing. Josef Jaroš, MBA (1979), který v minulém období působil v dozorčí radě AMSP ČR a byl garantem projektu „Fandíme řemeslu“. Foto: AMSP ČR

AMSP ČR byla založena v r. 2001 a je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR. Zastřešuje malé a střední podniky, živnostníky a dále spolky, cechy a sdružení zastupující konkrétní profesní zájmy menších firem a podnikatelů. Asociace je oficiálním připomínkovým a podpůrným místem pro novou legislativu.

Ve svých dlouhodobých aktivitách se zaměřuje na výzkum, vývoj a inovace, financování, daně, sociální politiku, export, dotace, vzdělávání, digitalizaci, udržitelnost a cirkulární ekonomiku. Hlavní aktivity směřuje asociace do deseti skupin malého a středního podnikání: začínající podnikatelé, rodinné firmy, řemeslníci, ženy v podnikání, gastronomie, lokální pěstitelé a producenti, podnikatelé 55+, podnikání na venkově, digitalizace a nové trendy.

AMSP ČR vyhlašuje každoročně soutěže o nejlepší rodinnou firmu, začínající podnikatele, podnikavé ženy, oceňuje nejlepší mladé řemeslníky, nejaktivnější cechy a trendové firmy. Asociace cíleně shromažďuje data o segmentu MSP, vydává vlastní analýzy, spravuje statistiky a provádí výzkumy. Disponuje tak rozsáhlou databankou mapující segment malého podnikání, kterou využívá veřejný sektor, vysoké školy nebo média. Asociace vydává magazín Trade News, podnikatelské odborné publikace, odborné zpravodaje, pořádá vzdělávací a informační akce pro podnikatele jak prezenční formou, tak v online prostoru, natáčí řadu podcastů a vydává nejrůznější edukační materiály. AMSP ČR spravuje čtrnáct portálů pro konkrétní podnikatelské segmenty, a dále sociální sítě Facebook, LinkedIn, Twitter a Instagram.

Každoročně vyhlašuje AMSP ČR program zaměřený na důležitou podnikatelskou oblast – Rok řemesel 2016, Rok venkova 2017, Rok rodinného podnikání 2018, Rok digitálního podnikání 2019, Rok malého podnikání 2020 a letošní Rok nových příležitostí 2021. Pro nadcházející rok byl zvolen Rok nových technologií 2022.

Novým předsedou představenstva AMSP ČR byl jednomyslně zvolen ThDr. Ing. Josef Jaroš, MBA (1979), který v minulém období působil v dozorčí radě AMSP ČR a byl garantem projektu „Fandíme řemeslu“. Do pozice předsedy představenstva Asociace přichází pan Jaroš jako managing partner poradenské společnosti APOGEO, která se zabývá transakčním poradenstvím, oceňováním, auditem, daněmi, outsourcingem účetnictvím a správou majetku. Taktéž svoje manažerské schopnosti využívá jako výkonný ředitel a spolumajitel Divadla Na Fidlovačce. Právě společnost APOGEO, kterou většinově vlastní, je příkladem, že česká společnost může být rovnocennou konkurencí mezinárodním společnostem. Z jazykových znalostí přidává k angličtině také plynulou španělštinu.

Na posty místopředsedů byli zvoleni: dosavadní předseda Ing. Karel Dobeš, dále Ing. Pavla Břečková, Ph.D., Ing. Libor Musil, Ing. Pavel Vokáč, CSc., MBA a Ing. Šárka Ošťádalová.

V pozici předsedy dozorčí rady zůstává Ing. Ivo Běhan a místopředsedou byl zvolen Ing. Petr Križan.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB