ČMN vítá nového předsedu dozorčí rady, je jím Richard Britten-Long

Skupina ČMN oznámila jmenování nového předsedy dozorčí rady, pana Richarda Britten-Longa. Čerstvá posila v dozorčí radě přináší hluboké mezinárodní zkušenosti jak v oblasti strukturování a umisťování dluhových cenných papírů včetně sekuritizace a prodeje, tak v oblasti akvizic a správy nemovitostí.
Skupina ČMN oznámila jmenování nového předsedy dozorčí rady, pana Richarda Britten-Longa. Foto: ČNM

Richard Britten-Long strávil většinu své 50leté kariéry v investičním bankovnictví se specializací na financování nemovitostí a správu fondů. Byl zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Wichford Property Management, společného podniku jeho společnosti Laird Finance Group a J O Hambro Capital Management s portfoliem komerčních nemovitostí v hodnotě více než 1 miliardy liber (30 miliard korun), jež byly pronajímány výhradně státním institucím ve Velké Británii a kontinentální Evropě. Společnost Wichford Plc (RDI Reit) byla plně kótována na londýnské burze cenných papírů a v roce 2008 ji na vrcholu trhu převzala jihoafrická investiční skupina.

„Když jsem byl požádán, abych zvážil svůj vstup do ČMN jako předseda dozorčí rady, okamžitě mě zaujala energie, odhodlání a schopnosti zakladatelů této dynamické, avšak rizikově averzní organizace. Byl jsem ohromen téměř všemi aspekty společnosti, počínaje procesy rozhodování o transakcích a investicích až po strategii správy nemovitostí doplněnou bezvadnými finančními schopnostmi,“ řekl Britten-Long. „Mým závěrem je, že se ČMN vyvinula ve společnost s vynikajícím růstovým potenciálem a s propracovaným obchodním modelem a je mi ctí být její součástí.“

Českomoravská Nemovitostní (ČMN) je česká realitní společnost založená v roce 2016. Specializuje se na dlouhodobé investice a správu dobře situovaných komerčních nemovitostí prémiové kvality. Její strategie je založena na konzistentním generování zisku na základě stabilních příjmů z pronájmu. Celková hodnota spravovaného majetku činí více než 13,5 miliardy Kč a celková pronajímatelná plocha dosáhla téměř 150 000 m2. V uplynulém roce se ČMN podílela na akvizicích největších transakcí v realitním sektoru v České republice.

„Richard přinese do společnosti další perspektivu. Vítáme zkušeného odborníka s mezinárodním renomé, který pomůže skupině ČMN v dalším rozvoji,“ uvedl předseda představenstva Radek Stacha.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Čtvrtstoletí s Albertem oslavilo 115 zaměstnanců

Albert již čtvrtým rokem oceňuje dlouholeté zaměstnance, pro které vytvořil Klub 25. Na slavnostním ceremoniálu na pražském Žofíně do něj letos vstoupilo a převzalo křišťálové ocenění 115 zaměstnanců, kteří oslavili …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Zafixované ceny energií má polovina domácností

Průzkum
Šetření výzkumné agentury STEM/MARK mezi zástupci domácností, kteří mají přehled o energiích, ukázalo, že přibližně polovina tuzemských domácností má ceny zafixované. Vyplynulo to z reprezentativního průzkumu agentury STEM/MARK, kterého se v druhé polovině října zúčastnilo 1 200 osob reprezentujících českou populaci ve věku 18+ let.