ČMSS poskytla o 7 % více úvěrů, roste zájem o malé úvěry

ČMSS v prvních třech čtvrtletích meziročně zvýšila objem poskytnutých úvěrů o 7 procent. K výraznému růstu dochází především u úvěrů na rekonstrukce a modernizace. Dochází i k oživení zájmu o stavební spoření, kde klienti mohou získat výnos až 3,4 %.

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) uzavřela do konci září úvěrové smlouvy v objemu 17,3 miliardy korun, což je meziročně o 7 procent více. „Zájem o velké úvěry na koupi nemovitosti mírně roste dle očekávání, výrazně rychleji se zvyšuje poptávka po menších úvěrech na rekonstrukce a modernizace, kde dosahujeme téměř 50% tempa růstu,“ uvedl člen představenstva ČMSS Jochen Maier.

„Rekonstrukce přitom zůstanou silným tématem i do budoucna. Podle našich průzkumů chce své bydlení vylepšit zhruba polovina českých domácností, to představuje téměř dva miliony rodin. Pokud přitom sáhnou po úvěru, jejich první kroky vedou do stavební spořitelny,“ dodal Jochen Maier. ČMSS do září poskytla přes 21 tisíc půjček, průměrná výše úvěru v letošním roce přesahuje 800 tisíc Kč.

Kromě úvěrů dochází i k oživení zájmu o uzavírání nových smluv o stavebním spoření. V září tak ČMSS překonala hranici 100 tisíc nově uzavřených spořicích smluv v letošním roce. „Zatímco v prvním pololetí jsme viděli především velký meziroční růst v úvěrech, v posledních týdnech vidíme opětovné oživení zájmu o spoření. V září jsme uzavřeli přes 14,5 tisíce nových smluv, což je nejlepší letošní výsledek. A oproti loňskému září to představuje meziroční nárůst o více než 70 procent,“ uzavřel Jochen Maier.

Podle výsledků nedávného průzkumu ČMSS atraktivita stavebního spoření v posledních letech stále roste. Pro 39 % populace České republiky je v současné době zajímavé uzavřít si stavební spoření. To je nejvyšší číslo od roku 2011, kdy došlo ke snížení státní podpory. Atraktivita stavebního spoření roste od roku 2015, kdy se podobně kladně vyjádřilo 28 % dotázaných, v roce 2011 stejně odpovědělo jen 19 % lidí. „Lidé si uvědomují, že mezi zabezpečenými produkty jim stavební spoření nabízí jistotu, stabilitu a nadstandardní výnos, který aktuálně může dosáhnout až 3,4 procenta,“ uzavřel Maier.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Další z rubriky Tiskové zprávy

Hodnocení ČNB českou veřejností

Ve dnech 1. – 8. 2. 2018 STEM provedl pro Českou národní banku průzkum veřejného mínění, který se zaměřil na názory občanů na ČNB. Reprezentativní soubor obyvatel ČR starších 18 let byl na základě kvótního výběru zkoumán kombinací technik PAPI a CAPI. V osobních rozhovorech bylo dotázáno 1028 osob starších 18 let.

Výsledek BNP Paribas Cardif pojišťovny za rok 2017. Výrazné zlepšení výsledků

Loňský kalendářní rok byl pro společnost BNP Paribas Cardif Pojišťovnu velice úspěšný. Čistý zisk pojišťovny v minulém roce zaznamenal nárůst o 26 % oproti roku 2016. V roce 2017 společnost dosáhla čistého zisku 168 milionů Kč oproti 133 milionům v roce 2016. Celkově společnost předepsala pojistné ve výši 2 262 …

Air Products míří na Mars

Spolupráce společnosti Air Products a americké kosmické agentury NASA trvá už neuvěřitelných šedesát let. Ani nejnovější mise NASA k Marsu nazvaná InSight, která odstartovala 5. května z Vandenbergovy letecké základny v Kalifornii, se nemohla obejít bez významné účasti tohoto chemického koncernu.

Nejčtenější

Ve zkušební době se o důvody výpovědi starat nemusíte

Poradna
Vypadá to, že jste dostali práci snů, ale nakonec se ukáže, že ten sen skončil dřív, než pořádně začal. Vlastně už po pár týdnech, hned ve zkušební době. Ta má sloužit k tomu, aby se zaměstnavatel i zaměstnanec poznali a prakticky kdykoli v jejím průběhu se mohli rozhodnout, zda má smysl ve spolupráci pokračovat.
Rolovat nahoru