ČMSS poskytla o 7 % více úvěrů, roste zájem o malé úvěry

ČMSS v prvních třech čtvrtletích meziročně zvýšila objem poskytnutých úvěrů o 7 procent. K výraznému růstu dochází především u úvěrů na rekonstrukce a modernizace. Dochází i k oživení zájmu o stavební spoření, kde klienti mohou získat výnos až 3,4 %.

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) uzavřela do konci září úvěrové smlouvy v objemu 17,3 miliardy korun, což je meziročně o 7 procent více. „Zájem o velké úvěry na koupi nemovitosti mírně roste dle očekávání, výrazně rychleji se zvyšuje poptávka po menších úvěrech na rekonstrukce a modernizace, kde dosahujeme téměř 50% tempa růstu,“ uvedl člen představenstva ČMSS Jochen Maier.

„Rekonstrukce přitom zůstanou silným tématem i do budoucna. Podle našich průzkumů chce své bydlení vylepšit zhruba polovina českých domácností, to představuje téměř dva miliony rodin. Pokud přitom sáhnou po úvěru, jejich první kroky vedou do stavební spořitelny,“ dodal Jochen Maier. ČMSS do září poskytla přes 21 tisíc půjček, průměrná výše úvěru v letošním roce přesahuje 800 tisíc Kč.

Kromě úvěrů dochází i k oživení zájmu o uzavírání nových smluv o stavebním spoření. V září tak ČMSS překonala hranici 100 tisíc nově uzavřených spořicích smluv v letošním roce. „Zatímco v prvním pololetí jsme viděli především velký meziroční růst v úvěrech, v posledních týdnech vidíme opětovné oživení zájmu o spoření. V září jsme uzavřeli přes 14,5 tisíce nových smluv, což je nejlepší letošní výsledek. A oproti loňskému září to představuje meziroční nárůst o více než 70 procent,“ uzavřel Jochen Maier.

Podle výsledků nedávného průzkumu ČMSS atraktivita stavebního spoření v posledních letech stále roste. Pro 39 % populace České republiky je v současné době zajímavé uzavřít si stavební spoření. To je nejvyšší číslo od roku 2011, kdy došlo ke snížení státní podpory. Atraktivita stavebního spoření roste od roku 2015, kdy se podobně kladně vyjádřilo 28 % dotázaných, v roce 2011 stejně odpovědělo jen 19 % lidí. „Lidé si uvědomují, že mezi zabezpečenými produkty jim stavební spoření nabízí jistotu, stabilitu a nadstandardní výnos, který aktuálně může dosáhnout až 3,4 procenta,“ uzavřel Maier.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

O kolik zdražil řízek, guláš nebo smažák. Velké srovnání cen

Analýza
Restauracemi se v úvodu roku prohnala vlna skokového zdražování způsobená zvýšením DPH. Navzdory klesající inflaci jsou březnové ceny v průměru o osm procent vyšší než před rokem. O kolik ale za posledních pět let zdražila běžná jídla, jako je svíčková, řízek nebo guláš? Společnost Dotykačka poskytla Finančním a ekonomickým informacím (FAEI.cz) detailní údaje o růstu cen vybraných pokrmů.