ČNB dnes koruně pomohla až téměř ke 26,60 korunám za euro

Názor
Regionální měny dnes polila živá voda. Maďarský forint si polepšil o více než procento, o necelé tři čtvrtiny procenta během dne posiloval zlotý, aby většinu zisků v závěru seance odevzdal. Koruna dnes posílila o tři čtvrtiny procenta a poprvé od poloviny září se dostala pod hladinu 26,70 korun za euro.
ČNB dnes koruně pomohla až téměř ke 26,60 korunám za euro. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Dobrá nálada na středoevropských trzích do značné míry souvisela s optimismem na globálním trhu – rostly akcie, o více než procento si dnes polepšilo euro vůči dolaru. Trhy pozitivně vnímají fakt, že se zvyšují šance na to, že vítězem amerického prezidentského klání je Joe Biden.

Ve prospěch silnější koruny hrálo odpoledne i v celku očekávané oznámení, že Česká národní banka (ČNB) ponechává sazby nezměněné. Trh přeci jen z určité části spekuloval na snížení úrokových sazeb.

Na následné tiskové konferenci guvernér koruně dále pomohl až téměř k hladině 26,60 CZK/EUR, když představil relativně povzbudivou makroekonomickou prognózou. Ta pro příští rok počítá s téměř trojím zvýšením úrokových sazeb. Guvernér ovšem hovořil o pozdějším návratu úrokových sazeb k normálu. Ani my takto rychlému růstu úrokových sazeb nevěříme a čekáme počátek jejich růstu až v roce 2022.

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Koruna posiluje na nejsilnější úrovně od září, důvody jsou ale spíše technického původu

×
  1. Vše je práce zlodějsko mafiánské instituce zvaná ČNB,které se bojí i vláda.Dokonce premiér Babiš na ně nemá žádné páky.Běžné občany zas odrbává další státně-mafiánská instituce zvaná STK.Naší rodině chtěli před 23 lety vyřadit auto 6 let staré s nájezdem 32000 kč.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru