ČNB schválila Marijanu Vasilescu novou CEO Sberbank CZ

Česká národní banka (ČNB) schválila předsedkyní představenstva Sberbank CZ paní Marijanu Vasilescu. Do funkce ji zvolila dozorčí rada Sberbank CZ, a to s účinností od 1. září 2021. Paní Marijana Vasilescu se tak od 1. září 2021 ujímá kromě pozice předsedkyně představenstva i role generální ředitelky banky.
ČNB schválila Marijanu Vasilescu novou CEO Sberbank CZ. Foto: Sberbank

„Máme jasnou představu o budoucí dlouhodobé strategii banky; nyní se musíme dohodnout, jak ji uvést do života a zajistit její jasnou realizaci. Do konce letošního roku se zaměříme na budování stabilní základny pro další růst, na jehož zrychlení se v příštích letech zaměříme,“ uvedla ke své nové pozici CEO Marijana Vasilescu.

Mariana Vasilescu je zkušená mezinárodní manažerka. Pracovala ve finančním sektoru na vedoucích pozicích v Rumunsku, Rusku, Kazachstánu a Srbsku. Do Sberbank CZ přichází ze Sberbank Srbsko, kde zastávala pozici předsedkyně představenstva a generální ředitelky od roku 2016.

Marijana Vasilescu vystudovala Academy of Economic Studies v Bukurešti a titul MBA získala na London Business School.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Máme více platebních terminálů, než ekonomicky vyspělejší Německo

Analýza
V různých ekonomických ukazatelích včetně hrubého domácího produktu (HDP) na jednoho obyvatele sice Česká republika s Německem jasně prohrává, ale jsou i oblasti, kde jsou na tom čeští obyvatelé překvapivě lepší. Jednou z nich je dostupnost platebních terminálů, kde Česko patří ke „zlatému“ evropskému středu, zatímco Německo tento žebříček uzavírá spolu se Slovenskem.