Co nového v investicích? Do fondů rekordně investují klienti bank

Vzhledem k rostoucí inflaci a nízkým úrokovým sazbám na spořicích produktech se klienti České spořitelny stále více zajímají o možnosti, jak své peníze jednak ochránit před inflací a také co nejlépe a efektivně je zhodnotit, informovala banka. Výraznému růstu zájmu o investování rovněž přispělo zrušení superhrubé mzdy a omezování spotřeby v důsledku protipandemických opatření. 
Vzhledem k rostoucí inflaci a nízkým úrokovým sazbám na spořicích produktech se klienti České spořitelny stále více zajímají o možnosti, jak své peníze jednak ochránit před inflací a také co nejlépe a efektivně je zhodnotit. Ilustrační foto: FAEI.cz

Celkový objem jednorázových a pravidelných investic klientů banky se meziročně zvýšil o 33 procenta. Zároveň ve stejném období vzrostla i výše pravidelné měsíční částky, kterou klienti investují, a to o 200 korun na 2 826 Kč. Celková výše majetku, kterou Spořka klientům spravuje, dosáhla na konci května hodnoty 224,1 miliardy korun.

Air Bank informovala, že svým klientům nově umožňuje sjednat si vedle již stávajících investičních produktů také službu Portu prostřednictvím mobilní aplikace My Air. Sjednání novinky banka plánuje postupně umožnit také i na všech svých pobočkách a v internetovém bankovnictví. Kromě Portu mohou klienti banky investovat také prostřednictvím Zonky Rentiér nebo do několika podílových fondů.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Investice prostřednictvím bank

Czech Fund uvedl, že otevírá fond kvalifikovaných investorů s developerskými projekty. Czech Development Fund SICAV (CDF) se zaměří na investice do developerských projektů ve střední Evropě, které zhodnotí při jejich prodeji. Zakladatelem fondu je investiční skupina DRFG, obhospodařovatelem fondu je Avant investiční společnost, dozor zajišťuje Česká národní banka.

Společnost XTB informovala, že koncem května uspořádala setkání odborníků ze světa financí a investic – Analytické fórum 2021, jehož hlavním tématem byl vliv inflace na investice. Živá debata finančních analytiků a ekonomů si kladla za cíl připravit investory na následující měsíce a poskytnout jim co nejpřesnější a nejkomplexnější informace, na kterých by mohli založit své investiční strategie.

PSALI JSME:
Když banka nabízí investice aneb Hrušky mezi jablky

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru