Co nového v investicích? Fond chce investovat do veterinární péče

Připravili jsme pro vás výběr z novinek v investičních možnostech – tak, jak je přinesl první měsíc letošního roku.
První referenční klinikou nově vznikající sítě Medicanima se stane jedna z největších veterinárních klinik v Praze. Ilustrační foto: Pixabay.com

Česká platforma BrikkApp informovala, že nově spouští možnost přímého investování. Nejnižší částka, kterou lze investovat, je tisíc korun. Platforma umožňuje investorům participovat na výnosech z realitních projektů z České republiky, Rakouska, Německa a Nizozemí, v první fázi na pěti platformách. Aktuálně je v Evropě více než 160 nemovitostních crowdfundingových platforem.

Na českém trhu začal v lednu působit první investiční fond kvalifikovaných investorů zaměřený na oblast veterinární péče – First Veterinary Fund Central Europe SICAV. Cílem projektu je zhodnocení finančních prostředků formou přímých investic do vybraných referenčních veterinárních klinik v ČR a ve střední Evropě. Navýšení hodnoty fondu bude nejprve provedeno konsolidací veterinárních klinik do sítě pod jednotnou značkou Medicanima.

PSALI JSME:
Na domácích mazlíčcích nešetříme, jen za jejich krmivo dáme ročně 5,6 miliardy

Moneta Money Bank informovala, že rozšiřuje možnosti, kam vložit úspory: Klientům v lednu nabízí již 35 investičních fondů bez jakýchkoliv vstupních poplatků. Mezi nové investiční příležitosti jsou např. dluhopisy rozvinutých zemí, dluhopisy tzv. „Nové Hedvábné stezky“ či akcie Amazonu. Banka totiž rozšířila své investiční spektrum o tři nové fondy z portfolia americké společnosti Invesco.

Investoři z Česka a Slovenska vložili do fondu APS CREDIT FUND SICAV za dva měsíce téměř 500 milionů korun do tzv. problémových pohledávek. Fondu, který očekává průměrné roční zhodnocení 12 procent, končí první upisovací období 4. února. Česká finanční skupina již identifikovala k nákupu investiční příležitosti v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku v celkovém objemu 140 milionů korun.

Fintech Mallpay uvedl, že vstupuje do oblasti investování pro začátečníky a ještě letos se v ní chce prosadit. Díky spojení s investiční službou Indigo od Patria Finance přináší nástroj pro první kroky v investičním světě, který umožní jednoduše investovat desetikorunové částky s každým nákupem.

PSALI JSME:
Češi se bojí investic, odhalil průzkum

Komerční banka s KB Pojišťovnou uvedly, že otevírají další zajištěný fond Protective, již 14. v řadě. Poprvé v historii garantuje návratnost investic nad úroveň vkladu, konkrétně 102 procenta (po odečtení správních nákladů, pozn. red.). Podle výkonnosti indexu mohou klienti své finanční prostředky zhodnotit až o 30 procent. Fond lze sjednat až do 8. dubna 2022 (nebo do vyprodání).

Brokerská společnost XTB informovala, že nově umožní svým klientům snížení daně z amerických dividend o polovinu. Možné je to díky implementaci formuláře W-8BEN, po jehož vyplnění již příjmy klientů nepodléhají dvojímu zdanění. Daň z dividend se tak pro držitele amerických akcií či ETF sníží z původních 30 na 15 procent. Formulář lze jednoduše vyřídit on-line prostřednictvím klientského účtu.

PSALI JSME:
Co nového v investicích? V září si nejlépe vedly komoditní fondy, největší pokles zažily akciové

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Investiční vína letí vzhůru

O investiční vína z Burgundska je rekordní zájem a jejich ceny nebývale rostou. Informoval o tom fond kvalifikovaných investorů Fond Wine Management, který investoval do dalších několika tisíc těchto luxusních …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB