Co nového v investicích? Nově je možné investovat do úvěrů zajištěných bitcoiny

Česká investiční on-line platforma Bondster.cz minulý týden redakci informovala, že přichází s unikátním řešením na poli P2P (Peer To Peer, pozn. red.) investic nejen v Česku, ale také v Evropě. Způsoby zajištění půjček pro investory obohatila o bitcoiny, od čehož si slibuje ještě větší zájem o P2P investování.
Pokud by hodnota bitcoinu na světových trzích prudce poklesla, musí dlužník dorovnat rozdíl, jinak o své bitcoiny přijde. Ilustrační foto: Pixabay.com

Bondster nabídl první úvěry zajištěné bitcoiny k proinvestování předminulý týden. Mezi investory byl nebývalý zájem a během jediného dne byly plně proinvestovány. Princip investování do těchto úvěrů se od ostatních typů zajištěných půjček nijak neliší. Rozdíl je pouze ve způsobu zajištění, kdy místo movitého či nemovitého majetku dávají dlužníci do zástavy své bitcoiny.

Investoři jsou navíc chráněni v případě, pokud by hodnota bitcoinu na světových trzích prudce poklesla. V takovém případě musí dlužník dorovnat rozdíl, jinak o své bitcoiny přijde.  Pokud by přesto k takové situaci došlo, poskytovatel úvěru, jímž je česká společnost Acema, okamžitě zástavu prodává na burze a vyplácí investory.

On-line platforma Investown, v níž od loňského roku drží minoritní podíl Česká spořitelna, hlásí za necelý půlrok 25 tisíc aktivních uživatelů a investice přesahující 100 milionů korun. Aktuálně se pracuje na propojení s bankovnictvím George, čímž se možnost drobných investic do nemovitostí zpřístupní více než 1,8 milionu klientů této bankovní aplikace. Cílem do konce roku je více než zdvojnásobit počet klientů.

PSALI JSME:
Co nového v investicích? V srpnu se dařilo akciovým fondům, naopak nejvíce ztrácely komoditní

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

ČNB schválila dividendu Monety a Komerční banky

Moneta Money Bank tento týden oznámila, že jí Česká národní banka (ČNB) jí schválila dividendu ve výši tři koruny na akcii, tedy celkem 1, 533 miliardy korun ze zisků za roky 2019 a 2020. Vedení banky navrhne …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Neurathen a Basteibrücke: Výlet na kdysi český hrad do Německa (2)

ObrazemReportáž
Bez prvního mostu pro turisty v Evropě, Basteibrücke, který se v Národním parku Saské Švýcarsko od roku 1851 tyčí do výšky 194 metrů nad hladinou řeky Labe (Elbe) a překlenuje svými 76 metry délky propsat Mardertelle (Kuní jáma), by byl výstup na pozůstatky středověkého skalního hradu Neurathen obtížný. Ale i tak to rozhodně není nic pro rodiny s dětmi v kočárku či pro vozíčkáře. Pro ně je to zcela nesjízdná oblast.