Co nového v investicích? Úspěšné emise dluhopisů i zbrusu nové fondy

Přinášíme výběr novinek v investicích za první polovinu října. Pozornost si bezesporu zaslouží zpráva společnosti Pale Fire Capital (PFC), která před nedávnem oznámila emisi dluhopisů. Dle předpokladů byl úpis úspěšný, investory emise pětiletých dluhopisů zaujala a během jediného týdne se původně plánovaný objem 500 milionů Kč vyprodal.
Slovenská společnost Babičkin dvor emitovala čtyřleté dluhopisy v celkové výši 200 milionů korun za účelem rychlého zvýšení produkce vajec z neklecových chovů. Ilustrační foto: Pixabay.com

Nyní dojde k navýšení objemu vydaných dluhopisů na 750 milionů Kč; mandát k umístění střednědobých seniorních dluhopisů získala J&T Banka. „Jsme potěšeni důvěrou, kterou v nás investoři vložili. O jejich peníze se budeme starat s nejlepším svědomím, budování PFC bude pokračovat na stejných principech jako doposud,“ reagoval na rychlost odezvy investorů Jan Barta, partner PFC.

U dluhopisů ještě zůstaneme. Na volném trhu pražské burzy se začínají prodávat bondy společnosti Babičkin dvor, druhého největšího dodavatele vajec na Slovensku s roční produkcí 115 milionů kusů. Společnost emitovala čtyřleté dluhopisy v celkové výši 200 milionů korun za účelem rychlého zvýšení produkce vajec z neklecových chovů. Dluhopisy mají roční výnos 5,75 procenta.

PSALI JSME:
Pale Fire Capital vydává pětileté dluhopisy

Česká společnosti FIXED.zone, přední evropský výrobce příslušenství pro mobilní zařízení informovala, že obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií. Akcie bude možné upsat v rámci veřejné nabídky (IPO) prostřednictvím člena burzy v termínu od 19. října do 2. listopadu 2021. Následně se s akciemi bude obchodovat na trhu START pražské burzy.

Pražský softwarový dům eMan informoval, že zakládá investiční fond s názvem eMan Innovations. Jednotky až desítky milionů korun bude nový investiční fond investovat do jednotlivých projektů z oblastí fintech, digitalizace služeb, průmyslu nebo třeba dopravy. Záměrem je investovat do zhruba dvou až tří zajímavých startupů ročně. Fond, který bude připomínat technologický inkubátor, vznikne ve spolupráci se společností Starteepo.

PSALI JSME:
Akcie českých vývojářů eMan vyletěly hned první den obchodování téměř o třetinu

Společnost Conseq informovala, že společně s Českým fondem půdy založila první český fond, zaměřený na lesy – Český fond lesů. Upisovací období skončilo ke konci září, avšak zájemci budou ještě mít příležitost do fondu vstoupit k pravidelnému obchodnímu dni na konci roku (31. 12. 2021). Fond zatím nakoupil prvních tisíc hektarů lesů a přilákal investice v objemu přibližně 250 milionů korun. Investory jsou města a obce, církve, soukromé společnosti i jednotlivci.

Společnost XTB informovala, že mezi více než 5400 instrumenty, které jsou v současné době u XTB k dispozici, mj. fyzické akcie a ETF s nulovým poplatkem a také CFD na Forex, indexy, komodity, akcie a ETF, nově nabízí také možnost investování do CFD založených na předních kryptoměnách. Pro téměř deset procent jejích nových klientů byla transakce s využitím krypto CFD vůbec první, kterou provedli po otevření účtu.

PSALI JSME:
Loni se v Česku vytěžilo rekordně dříví, dochází k drancování lesů. Cena dřeva roste

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Zlato by nás letos mohlo překvapit

Ještě v roce 1970 stála jedna troyská unce zlata, tedy 31,1 gramu, necelých 40 dolarů. Když na konci roku 2015 zahajovala naše společnost činnost, zlato se prodávalo za 1 050 amerických dolarů. V roce 2020 se zlato …

Trh sází na rychlejší zvyšování sazeb Fedu

Trh sází na rychlejší zvyšování sazeb amerického Fedu (centrální banka USA, pozn. red.). Data o vývoji zaměstnanosti v soukromém sektoru USA z poloviny týdne od ADP institutu výrazně překonala očekávání, páteční …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB