Co nového v investicích? V srpnu se dařilo akciovým fondům, naopak nejvíce ztrácely komoditní

V srpnu se nadmíru dobře dařilo akciovým fondům, které si připsaly 1,93 procenta. Mírně posílily také nemovitostní fondy, 0,11 procenta. Naopak pokles o 0,39 procenta vykázaly fondy peněžního trhu a dluhopisové fondy, které ztratily 0,48 %, komoditní pak 0,92 %. Informovala o tom minulý týden společnost Broker Consulting ve svém Indexu podílových fondů.
V srpnu se podle Indexu podílových fondů společnosti Broker Consulting nadmíru dobře dařilo akciovým fondům, které si připsaly 1,93 procenta. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Česká on-line platforma Bondster.cz, na které lidé investují do zajištěných půjček, informovala, že nově spustila sekundární trh. Na něm si mohou investoři prodávat své aktuální investice mezi sebou navzájem. Bondster tak investorům nabízí další prostor pro investice a diverzifikaci portfolia.

Česká spořitelna informovala, že uskutečnila dosud největší emisi tzv. zelených dluhopisů mezi finančními institucemi působícími na domácím trhu. Mezinárodním investorům nabídla dluhopisy v hodnotě 500 milionů euro. Z výtěžku bude financovat projekty zaměřené na udržitelnost a životní prostředí. Zájem zahraničních investorů byl vysoký, poptávka po emisi překročila 1,3 bilionu eur.

Společnost EMA data, informovala o aktuálním průzkumu, který se zabývá postoji Čechů k nákupu nemovitostí na investici v koronakrizi. Začít do realit investovat, nebo investice do nich navýšit, chce nyní podle průzkumu 66 procent Čechů. Přes 80 % respondentů upřednostňuje přímý nákup nemovitosti před investicí prostřednictvím realitního fondu či nákupem akcií developerských společností.

Equa bank uvedla, že nabízí fond pro období rostoucích sazeb. Klienti banky mají nyní možnost přidat se k úpisu dluhopisového fondu s výnosem závislým na vývoji úrokových sazeb – fond BNP Paribas A Fund Global Floating Rate Portfolio 2025. Fond, který umožňuje investovat do diverzifikovaného portfolia dluhopisů, má pevnou splatnost v prosinci 2025 a jeho nákup je možné provést jen do 16. září 2021.

Fond Českého Bydlení uvedl, že dokončil zatím největší akvizici ve své historii. První investiční fond na českém trhu, který nabízí možnost investovat do nájemního bydlení, koupil dva kompletně zrekonstruované činžovní domy v širším centru Ústí nad Labem. Celková hodnota transakce přesáhla 50 milionů korun.

Finanční marketplace Zaloto uvedlo, že spouští novou službu Zaloto Investice, která má za cíl zprofesionalizovat investování v Česku. Zájemcům o investování má pomoci propojení s některým z 30 nejlepších specialistů v oblasti investic, které Zaloto vybralo z tisícovky finančních poradců na základě referencí zákazníků a předchozích zkušeností.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB