Co s bazénem? Zastřešit, nebo zakrýt?

Poradna
Zastřešit bazén znamená vztyčit nad ním konstrukci – obvykle z hliníkových profilů a polykarbonátových desek –, zakrýt jej můžete například bublinkovou fólií, speciální plachtou, lamelovým systémem, nebo posuvným terasovým krytem.
Zastřešení chrání bazén mimo jiné před nepříznivými vnějšími vlivy. Jakmile přijde letní bouřka nebo jen přívalový déšť, obvykle spláchne do vody nečistoty z ovzduší, ze střechy a okolí bazénu Foto: Mountfield

Pokud jste investovali do bazénu a zastřešení nebo alespoň zakrytí odložili, nejspíš odklad přehodnotíte hned po první letní sezóně. Už proto, že v zastřešeném bazénu se v našich podmínkách dá koupat podstatně déle – tedy dříve na jaře a později na podzim.

„Lidé se mohou koupat i v nepříznivém počasí nebo horších klimatických podmínkách. A prodloužit si tak koupací sezonu až o dva měsíce,“ vysvětluje Zdeněk Kubica, jednatel firmy Alupo z Blanska, která se na bazénové zastřešení specializuje.

PSALI JSME:
Vlastní koupaliště můžete mít za pár tisícovek. Jak vybrat správný bazén?

Zastřešení zároveň chrání bazén před nepříznivými vnějšími vlivy. Jakmile přijde letní bouřka nebo jen přívalový déšť, obvykle spláchne do vody nečistoty z ovzduší, ze střechy a okolí bazénu. Dešťová voda obecně má pak vlivem plynů v ovzduší kyselý charakter, což negativně ovlivňuje ideální pH vody v bazénu, které se má pohybovat v rozmezí 6,5 až 7,6.

Zastřešení navíc podle Kubici venkovní bazény chrání proti poškození zvenčí, čímž prodlužuje jejich životnost. „Ušetří to také náklady na údržbu vody, která vydrží déle čistá a teplá,“ přidává další výhody.

PSALI JSME:
Zapuštěné bazény: Koupání pro náročné, ale na mnoho let

Přes den se voda ohřívá sama pomocí skleníkového efektu, v noci cenné teplo neuniká do prostoru. Ušetříte tak značné prostředky, protože nemusíte bazén tolik vytápět. Snižují se pochopitelně i náklady na údržbu. Zastřešení chrání bazén před nečistotami. Čisticí systém se tolik nenadře, bazénovou chemii používáte minimálně, což vede k dalším úsporám.

Odborníci se navíc shodují na tom, že zastřešení – stejně jako některé typy zakrytí – zajišťuje vyšší bezpečí dětí. Případy, kdy se dítě ponechané na chvíli bez dozoru po pádu do bazénu utopilo, nejsou bohužel nijak ojedinělé.

Autor je spolupracovník redakce
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Na zahradu nepotřebujete bazén jako v Podolí

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Bydlení

Náklady na bydlení jsou stále extrémně vysoké

Náklady na bydlení v Česku pokračují v meziročním výrazném růstu a zásadně se podílí na růstu celkové inflace. Ta podle aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) v srpnu meziročně sice nepatrně klesla o 0,3 …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jak nepřijít o část dědictví?

Poradna
Délka dědického řízení se kvůli nízkému počtu notářů i covidovým karanténám v poslední době protáhla, u složitějších řízení až na půl roku. Autor poradny má čerstvou zkušenost s jednáním déle než dvouletým.