Co vše byste měli chtít od svého běžného účtu?

Běžný účet se dnes považuje skoro za samozřejmost – zaměstnavatel vám na něj posílá výplatu, díky platební kartě nemusíte vytahovat bankovky a v internetovém bankovnictví snadno ověříte výši vašich úspor. Jenže jak si vybrat ten nejlepší účet na trhu?
Ilustrační Foto: Andrea Piacquadio, Pexels

Běžný účet pro každého

Platební styk je nyní mnohem jednodušší než kdysi. V obchodě zaplatíte platební kartou či speciální aplikací, kamarád vám vrátí vypůjčené peníze během minutového „ťukání“ do telefonu nebo můžete banku požádat o dočasný úvěr. K tomu však potřebujete běžný účet. Podle čeho jej vybrat?

Účet bez poplatků – včetně výběrů z bankomatu

Každá banka mívá jinak nastavené poplatky za využívání běžného účtu. Vyberte si tu, která po vás nebude chtít poplatky navíc za zřízení, vedení či zrušení účtu nebo za vklady a výběry z bankomatů. Například Banka CREDITAS nabízí výběry ze všech bankomatů v ČR i zahraničí úplně zdarma. Některé banky si účtují peníze i za vystavení platební karty, proto si vždy detailně přečtěte smluvní podmínky a zejména část týkající se ceníku služeb.

Moderní platební metody

Kromě už tradičního bezhotovostního placení kartou dnes můžete využít i další možnosti. Některé banky nabízejí platby pomocí aplikace Google Pay, takže v obchodě zaplatíte jen s využitím chytrého telefonu a přísně zabezpečené aplikace (potvrzení heslem, gestem nebo otiskem prstu). Také se dá platit pomocí platebních nálepek nebo přes chytré hodinky. Při výběru běžného účtu si tedy ověřte, zda vaše banka umí i moderní technologie plateb.

Bezpečné internetové bankovnictví

Určité banky (mezi nimi i Banka CREDITAS) svým klientům nabízejí možnost, jak mít v jedné mobilní aplikaci účty z několika institucí. Tzv. otevřené bankovnictví vám ušetří čas při přepínání mezi aplikacemi a poskytne přehled o všech vašich účtech – nezáleží, v jaké měně jsou vedené nebo u které banky jste si je založili.

Máte i vy kvalitní běžný účet?

Většina klientů bank si určitě nepřeje platit poplatky za výběry z bankomatů nebo všechny své účty složitě přepínat v chytrém telefonu. Rozmyslete si i vy, zda na trhu nenajdete lepší běžný účet, než jaký máte nyní. Vyhněte se zbytečným poplatkům, mějte všechny účty pohromadě a u obchodníků plaťte moderně a rychlostí blesku.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru