Creditas nasadila úrokovou laťku nejvýš

Druhá nejmladší banka na českém trhu Creditas od příštího týdne zavádí nový spořicí účet s aktuálně rekordním úročením 2 % ročně, dále tříměsíční vázaný vklad s úrokem 2,5 % a připravuje nové investiční produkty rovněž se slušným zvýhodněním.
Nový Spořicí účet + nabízí dvouprocentní úročení až do 1,5 milionu korun a 1,1 % pro část vkladu nad tento limit. Foto: FAEI.cz

Nový Spořicí účet + nabízí dvouprocentní úročení až do 1,5 milionu korun a 1,1 % pro část vkladu nad tento limit. Původní spořicí účet zůstává s úrokem 1,1 % do 750 tisíc korun a 1,3 % nad tuto částku. Klienti si tak mohou vybrat, který ze spořicích účtů je pro ně výhodnější.

Oba účty fungují bez dalších podmínek a jde tak o aktuálně nejvýhodnější nabídku na trhu, která nemusí dlouho trvat. Podle současného ekonomického vývoje ve světě se však dá kalkulovat s tím, že do konce roku by tyto sazby mohly vydržet.

Nejen spořicí účet

Účet se znamením plus si mohou založit noví i stávající klienti online nebo prostřednictvím mobilní aplikace Richee. Tato aplikace je zase lákavá tím, že nabízí výhodné úročení i na běžném účtu. Má zhodnocení na úrovni 1,5 % do 300 tisíc korun, pro část nad tento limit pak 0,5 % ročně. 

I když banka ve své tiskové zprávě uvádí, že je jednou z mála bank na českém trhu, jež tak vysoko běžný účet zhodnocují, můžeme tuto informaci upřesnit. Konkurenci má pouze u jediného finančního ústavu v Česku, a to u Air Bank. Ta již dlouhodobě dává klientům na běžném účtu 1 % do sta tisíc korun. Další zvýhodnění nabízí na mobilní aplikaci stále oblíbenější formou „finančních dárků“ při nákupech prostřednictvím telefonu.

PSALI JSME:
Spořicím účtům se blýská na lepší časy. Kdo nabízí nejvyšší úroky?

Nejvyšší procenta bez podmínek

„Naší dlouhodobou strategií je patřit k bankám s nejvýhodnějším zhodnocením klientských úspor. S tím souvisí zavedení nového Spořicího účtu + s úročením 2 % ročně. Účet je bez podmínek a pro všechny, aktuálně je to tedy nejvýhodnější nabídka na trhu,“ říká předseda představenstva banky Vladimír Hořejší.

Creditas začala šířeji propagovat nový produkt, kterým je možné na pobočkách získat spořicí vklad s tříměsíční výpovědní lhůtou s bezkonkurenčním úrokem 2,5 % do půl milionu korun. Zatím tento nový produkt úročila o půl procenta níže bez širší propagace. Pro klienty, kteří chtějí mít své vklady zajištěny garančním fondem pro případ krachu do výše 2,5 milionu korun (100 tisíc eur) připravila banka termínované vklady s úrokem až 3,1 % ročně.

Investiční produkty

Banka letos získala akreditaci ČNB obchodníka s cennými papíry a rozšířila svou nabídku o externí investiční produkt, jímž je developerská společnost Redstone se zajímavým tříletým výnosem 4,9 % ročně. Brzy mají přijít do prodeje i podílové fondy. Dosud banka prodávala pouze dluhopisy emitentů ze sesterské skupiny miliardáře Pavla Hubáčka Unicapital, která působí v energetice, realitách a developmentu, zdravotnictví či zemědělství. V roce 2017 byl její čistý zisk 1,01 miliardy korun.

„U řady klientů jsme zaznamenali zájem mít kromě klasických spořicích produktů, také investiční produkty, které přinášejí výrazně vyšší zhodnocení. Díky licenci udělené ČNB jsme mohli naši nabídku rozšířit právě o investice,“ doplnil Vladimír Hořejší. Jediným stínem makléřské licence je obrovský nárůst administrativy, který si vyžaduje časově náročnější spolupráci klientů.

PSALI JSME:
První investiční pololetí. Radují se investoři do zavedených akcií, zlata i bitcoinu

Sdílet:
  1. No nevím, v Monetě mám 2% na spořícím účtu a nějak neříkali, že je to “rekordní” sazba.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Holubice mohou zvítězit nad jestřáby

Evropská centrální banka (ECB) má vzhledem k nízké míře inflace v eurozóně silný argument pro uvolňování měnové politiky. Je proto možné, že mezi centrálními bankéři zvítězí takzvaná holubičí strategie, která …

Všechny účty na jednom místě

Od září Fincentrum a Swiss Life Select jako první finančně poradenská skupina na českém trhu nabídnou klientům portál s výhodami, které pro ně plynou ze směrnice Evropské unie PSD2. Díky klientskému portálu budou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru