Creditas zvyšuje úroky. Letos již podruhé!

Nejživější štikou v českém bankovním rybníku je nejmladší banka Creditas. Od 1. září zvýšila úroky na spořicích účtech. Letos již podruhé. Zároveň zavádí na dnešní dobu zcela revoluční pásmové úročení. Na rozdíl od jiných bank získají vyšší úrokovou sazbu ti klienti, kteří si uloží nejvíc.
Hlad Creditasu po penězích je v českém bankovnictví ojedinělý. Drtivá většina bank, jak vyplývá z jejich bilancí, má problém s tím, komu uložené peníze půjčit. Reprofoto: dynamodesign.cz

Při vkladech do 750 tisíc korun získají klienti na spořicím účtu 0,8 % ročně místo původních 0,5 %, respektive s bonusem 0,6 %, a peníze mají kdykoli k dispozici, což bonus do nynějška neumožňoval. Pokud vklad převýší tuto sumu, připíše jim banka zcela automaticky exkluzivní úrokovou sazbu ve výši 1,1 % ročně na jakoukoli částku nad 750 tisíc korun. Spořit tudíž mohou bez omezení výše vkladu a bez nutnosti založení nebo využívání jakýchkoli jiných produktů banky.

„My vysoké vklady na spořicím účtu vítáme a chceme jejich vkladatele odměnit. Proto jsme zvolili opačný přístup než většina bank, u kterých je vklad na spořicím účtu nad určitou částku úročen minimálně nebo dokonce vůbec,“ sdělil portálu Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) ředitel retailového bankovnictví Creditasu Jan Jeřábek.

Návrat ke kořenům

Banka zároveň upouští od nástroje bonusového úroku 0,1 %, který nyní zohlednila přímo v základní úrokové sazbě pro všechny majitele spořicích účtů. Bonus byl dosud vázán na podmínku, že klient po dobu tří měsíců ze spořicího účtu nevybere ani nepřevede vklad.

„Nechceme naše klienty nijak omezovat při nakládání s jejich penězi a zajímavý úrok nyní vyplatíme všem klientům bez jakýchkoli omezujících podmínek. Pro klienty to znamená ještě větší zhodnocení a volnost při nakládání s jejich financemi,“ doplnil Jeřábek. Dosavadní úrokový bonus za měsíce červenec a srpen banka připsala klientům k poslednímu srpnu.

Úrokem 1,1 % se Creditas vrací ke svým kořenům. Když v roce 2017 banka vstoupila na trh, nabízela shodný úrok, který jí přivedl 40 tisíc klientů. Ten postupně klesl až na 0,3 % a nyní se vrací k symbolickému začátku.

Konkurence bdí

Bance Creditas tak nyní dokáže konkurovat pouze Air Bank se svým úrokem 1 % do výše 250 tisíc korun na spořicím účtu a dalších 100 tisíc na běžném účtu. Aby klienti Creditasu dostali vyšší úrok než jednoprocentní na celou částku, museli by si v bance uložit víc než 1,5 milionu korun. Na druhé straně, potřebují-li uložit např. 700 tisíc korun, dá jim za tuto částku Creditas o 1400 korun ročně víc než Air Bank, která vklady nad 350 tisíc úročí 0,2 %.

Jedno procento od letoška získávají i klienti Equa bank, ale jen v částce do 200 tisíc korun a ještě s podmínkou používání platební karty. Od částky zhruba půl milionu korun výš je tak spoření v Creditasu zcela jasně nejlepší na trhu.

Hlad po penězích

Hlad Creditasu po penězích je v českém bankovnictví ojedinělý. Drtivá většina bank, jak vyplývá z jejich bilancí, má problém s tím, komu uložené peníze půjčit. Propojení Creditasu s podnikatelskou sférou, konkrétně s investiční skupinou Unicapital miliardáře Pavla Hubáčka, většinového vlastníka banky, zřejmě tento problém uspokojivě řeší. Svědčí o tom i každoročně vyprodané emise dluhopisů na velmi zajímavé úroky.

V podobné situaci je i prosperující Air Bank. Její majitel, multimiliardář Petr Kellner, zjevně také ví, jak s penězi nakládat.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflace zatím stále běží rychlejším tempem

Inflace v červnu setrvala na vyšších úrovních a to mírně nad odhady trhu i prognózou České národní banky (ČNB). Hlavním důvodem vyšší inflace jsou jádrové ceny bez potravin a energií. Překvapení je v souhrnu malé a …

Jak inflace zamává s nemovitostmi?

Podnikoví manažeři si teď často stěžují: V médiích se málo píše o prudkém zdražování, jemuž čelíme. Odpověď je nasnadě. Dokud se růst cen materiálů, od dřeva přes plasty po ocel, kromě výrobních cen nepromítne také …

Kdo bude mít vyšší čistou mzdu za červenec?

Rodiny s více dětmi stále čekají, jak dopadne finální podoba legislativy, která zvyšuje daňové zvýhodnění. Čistá mzda by se měla zvýšit rodinám se dvěma a více dětmi. Původní sněmovní návrh počítal s účinností od 1. …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru