ČSOB Daňař & daňová firma roku 2017: A vítězem se stává…

Hotel International Praha, 15. února 2018, 17:00 hod. Právě v tento okamžik a na tomto místě byl zahájen slavnostní galavečer, na kterém byly zveřejněny výsledky z již 8. ročníku soutěže ČSOB Daňař & daňová firma. Hlasování tohoto ročníku probíhalo od 3. listopadu 2017 do 12. ledna 2018. Daňová veřejnost tak zvolila z nominovaných kandidátů Daňovou osobnost roku, Daňaře roku v několika oblastech a Daňové naděje roku 2017. Široká veřejnost pak vybrala Nejžádanějšího zaměstnavatele a tři Nejvstřícnější územní pracoviště finančních úřadů.

Pravidla soutěže pro letošní ročník prošla „malou revolucí“. Nejzásadnější změnou bylo zúžení počtu soutěžních kategorií, což s sebou přineslo ještě usilovnější boj v jednotlivých oblastech oproti minulým ročníkům.

„Jsme rádi, že můžeme opět ocenit ty nejlepší z nejlepších v daňovém sektoru. Těší nás reakce a podněty od hlasujících i účastníků soutěže. Vážíme si nových posil v odborné porotě v letošním roce – paní Olgy Holubové, přední odbornice na oblast DPH, a pana doktora Jaroslava Kobíka, specialistu na správu daní a historicky prvního vítěze v kategorii Daňová osobnost,“ poznamenal Petr Král, ředitel společnosti Wolters Kluwer ČR.

Slavnostního vyhlášení výsledků se zúčastnila většina nominovaných kandidátů a řada významných osobností z daňové sféry. Někteří odborníci obhájili své vítězství z minulých let, jiní získali titul poprvé. V některých kategoriích se jednalo o opravdu těsný souboj, což je možné sledovat v kompletní výsledkové listině.

Daňovou osobností roku 2017 za státní sféru se stala ministryně financí Alena Schillerová. Za komerční sféru získal titul Tomáš Brandejs ze společnosti Deloitte Advisory, který byl současně zvolen Daňařem roku v oblasti daň z přidané hodnoty.

Daňařem roku 2017 v oblasti daně z příjmů právnických osob se stal Jiří Nesrovnal, zastupující společnost N-Consul, jenž obhájil své vítězství z minulého roku. V oblasti správa daní se stala Daňařem roku Jiřina Procházková ze společnosti Ambruz & Dark Deloitte Legal.

Největšími daňovými nadějemi se stali Julie Prokopová ze společnosti Mazars, Pavel Semerád působící na Mendelově univerzitě v Brně a David Švancara z Odvolacího finančního ředitelství.

Nejžádanějším zaměstnavatelem v daních se stala společnost TPA Tax, jež vystřídala na pomyslném trůnu vítězů společnost Mazars.

Za tři Nejvstřícnější územní pracoviště finančních úřadů zvolila veřejnost (řazeno podle počtu hlasů):

  • Finanční úřad pro Královéhradecký kraj, územní pracoviště v Hořicích
  • Finanční úřad pro Jihomoravský kraj, územní pracoviště Brno I
  • Finanční úřad pro Ústecký kraj, územní pracoviště v Rumburku

Fotografie ze slavnostního večera budou uveřejněny na stránkách soutěže www.danarroku.cz. Soutěž Daňař & daňová firma roku již třetím rokem pořádá nakladatelství Wolters Kluwer ČR, a. s.

Generálním partnerem je Československá obchodní banka, a. s.

 „Partnerem této soutěže jsme se stali již v roce 2010 a každý rok s nadšením sledujeme cílevědomé daňové poradce na cestě za dalším úspěchem. Jejich práce vyžaduje neustálé udržování orientace a vlastní kvalifikace ve velmi složité a proměnlivé legislativě a podmínkách, což jistě není jednoduché. My se je snažíme podporovat nejen pomocí této soutěže, ale i rozvojem našich bankovních služeb, které jim usnadňují práci s firemním účetnictvím. Každoročně chystáme i nejrůznější technologické novinky, které vedou k ještě rychlejší a jednodušší komunikaci mezi bankou a klienty v segmentu firemního bankovnictví. Všem oceněným upřímně gratulujeme,“ říká Petr Manda, ředitel Firemního bankovnictví ČSOB.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Půjčit si od lidí, nebo od banky?

Půjčka od banky je stále tím prvním způsobem, který vytane lidem na mysli ve chvíli, kdy potřebují vyšší obnos. Hned za nimi zřejmě stojí půjčka od známých, která se obejde bez velkých úroků a zdlouhavé …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Až bude jezdit na elektřinu i tank, uvěřím elektromobilům

Názor
Elektromobily, hybridy, plug-in hybridy a všemožné jiné takzvané ekologické varianty aut jsou politicky velmi silně protěžované, dokonce i tak, že třeba u vlakové trati ve Velké Chuchli v Praze nějaký hbitý aktivista natřel obří nápis „Klima je více než národ.“ Jenže ať je to, jak chce, nafta u nás stále vítězí. Její spotřeba dokonce kontinuálně stoupá už několik let po sobě, jak ukazují nejnovější data. A …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru