ČSOB opět rozdělí až jeden milion korun mezi projekty zaměřené na bezpečnost v online prostředí

Ve druhé grantové výzvě devátého ročníku Nadačního programu vzdělání ČSOB podpoří projekty zabývající se bezpečností v online prostředí. Mezi neziskové organizace banka znovu rozdělí až 1 milion korun. Uzávěrka pro podání žádostí je 24. července, vítězné projekty pak budou vyhlášeny 23. října.

ČSOB se v rámci své společenské odpovědnosti věnuje bezpečnosti na internetu a prostřednictvím svého grantového programu podporuje aktivity neziskových organizací zaměřené na bezpečnost v online prostředí. Podpořené filantropické projekty cílí na děti a mladé lidi do 25 let, jelikož právě tyto skupiny uživatelů patří v online prostředí mezi ty nejaktivnější a zároveň nejohroženější. Projekty se zároveň snaží eliminovat současné problémy, mezi něž patří například ochrana soukromí, kyberšikana, phishing či kyberstalking.

„Dlouhodobě pracujeme na tom, aby se lidé naučili bojovat s aktuálními bezpečnostními riziky a vyhnuli se nástrahám, kterých se na internetu objevuje čím dál tím více. Vzdělávání v online bezpečnosti považujeme za klíčové především u dětí a mladých lidí, proto se letos opět zaměřujeme na projekty, které dokážou interaktivní formou oslovit právě mladší generaci. Poprvé ale letos podpoříme i projekty, které budou před nástrahami online světa varovat seniory a učit je, jak se bezpečně pohybovat v prostředí internetu,“ vysvětluje Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Výběr nejlepších projektů proběhne tradičně ve dvou kolech. Uzávěrka přihlášek projektových záměrů je 24. července a v případě úspěšného postupu do druhého kola pak musí organizace do 11. září vyplnit kompletní žádost o grant, k vyhlášení vítězů dojde 23. října. Úspěšné projekty obdrží finanční podporu až do výše 200 tisíc korun, celkem pak banka mezi organizace rozdělí až 1 milion korun. Realizace vítězných projektů bude probíhat od 1. listopadu 2018 do 31. října 2019.

V loňském roce ČSOB podpořila celkem šest projektů. Maximální přidělovanou částku, tedy 200 tisíc korun, získaly Fórum pro prožitkové vzdělávání zaměřující se na prevenci kyberšikany na základních a středních školách a Národní institut bezpečnosti a vzdělávání (NIBAV) s projektem internetové bezpečnosti na školách. Oba projekty cílí na celou Českou republiku, další vítězné organizace se pak zaměřily na konkrétní regiony.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Posvítí nám semafor na cestu ke zdraví?

Analýza
Snaha usnadnit spotřebitelům orientaci v obalech, aby se nenechali zmást líbivými obrázky a lákavými tvrzeními. Systém, který nám pomůže v boji s nezdravými stravovacími návyky. To zní jako krok, proti němuž není možné nic namítat. Ale opravdu je evropské Nutri-Score tou cestou, jíž by se mělo značení potravin ubírat?