ČSOB spolu s českou veřejností poslala na prospěšné projekty do regionů více než pět a půl milionu korun

V zimním kole programu ČSOB pomáhá regionům získalo 75 projektů v 15 regionech celkem 5 700 485 korun. O finanční podporu banky i široké veřejnosti se v každém regionu ucházelo pět projektů. Ten nejúspěšnější pochází ze Zlínského kraje a na účet si připsal bezmála 400 tisíc korun.
Od počátku programu ČSOB pomáhá regionům banka společně s lidmi podpořila zhruba 1 500 konkrétních aktivit částkou převyšující 72 milionů korun. Ilustrační foto: FAEI.cz

„Je moc dobrou zprávou, že ani v dnešní době lidé nerezignovali na dobročinnost a podporují smysluplné projekty. V programu ČSOB pomáhá regionům vybrali rekordní částku, z níž nejvíce peněz poputuje díky jejich štědrosti na pomoc nemocným a handicapovaným lidem. Úctyhodné částky dárci poslali také na projekty v oblasti životního prostředí nebo ochrany zvířat. Těší mě, že lidem není lhostejný osud těch, kteří neměli v životě takové štěstí, a chtějí pomáhat tam, kde to má smysl,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Nejvyšší podporu v zimní části programu získal projekt hospicu CITADELA Diakonie Valašské Meziříčí, jehož cílem je ulehčit a maximálně zpříjemnit život lidem v terminálních a preterminálních stádiích onemocnění. Veřejnost mu poslala 343 165 Kč a banka přidala dalších 50 tisíc Kč.

„Pečujeme o pacienty s širokým spektrem onemocnění a diagnóz a náš paliativní interdisciplinární tým se sestává z lékařů, zdravotních sester, pečovatelů, duchovních a dobrovolníků. Nepřetržitým provozem však dochází k opotřebení vybavení a pomůcek, které jsou třeba postupně obměňovat,“ říká Kristýna Matošková z hospicu CITADELA.

Na pomyslném druhém místě skončil jihomoravský projekt spolku Smečka z Knihánkova, který už od roku 2012 poskytuje útočiště starým, opuštěným a nemocným psům. Veřejnost na něj přispěla částkou 165 660 Kč.

Další úspěšný projekt je z Libereckého kraje, kde spolek Šance zvířatům díky štědrosti dárců postaví lepší zázemí pro odchovnu štěňat. Lidé vybrali celkem 147 188 korun. Také tyto projekty získaly vedle darů od veřejnosti i padesátitisícový příspěvek od ČSOB.

Od počátku programu ČSOB pomáhá regionům banka společně s lidmi podpořila zhruba 1 500 konkrétních aktivit částkou převyšující 72 milionů korun.

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB