ČSOB spolu s českou veřejností poslala na prospěšné projekty do regionů více než pět a půl milionu korun

V zimním kole programu ČSOB pomáhá regionům získalo 75 projektů v 15 regionech celkem 5 700 485 korun. O finanční podporu banky i široké veřejnosti se v každém regionu ucházelo pět projektů. Ten nejúspěšnější pochází ze Zlínského kraje a na účet si připsal bezmála 400 tisíc korun.
Od počátku programu ČSOB pomáhá regionům banka společně s lidmi podpořila zhruba 1 500 konkrétních aktivit částkou převyšující 72 milionů korun. Ilustrační foto: FAEI.cz

„Je moc dobrou zprávou, že ani v dnešní době lidé nerezignovali na dobročinnost a podporují smysluplné projekty. V programu ČSOB pomáhá regionům vybrali rekordní částku, z níž nejvíce peněz poputuje díky jejich štědrosti na pomoc nemocným a handicapovaným lidem. Úctyhodné částky dárci poslali také na projekty v oblasti životního prostředí nebo ochrany zvířat. Těší mě, že lidem není lhostejný osud těch, kteří neměli v životě takové štěstí, a chtějí pomáhat tam, kde to má smysl,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Nejvyšší podporu v zimní části programu získal projekt hospicu CITADELA Diakonie Valašské Meziříčí, jehož cílem je ulehčit a maximálně zpříjemnit život lidem v terminálních a preterminálních stádiích onemocnění. Veřejnost mu poslala 343 165 Kč a banka přidala dalších 50 tisíc Kč.

„Pečujeme o pacienty s širokým spektrem onemocnění a diagnóz a náš paliativní interdisciplinární tým se sestává z lékařů, zdravotních sester, pečovatelů, duchovních a dobrovolníků. Nepřetržitým provozem však dochází k opotřebení vybavení a pomůcek, které jsou třeba postupně obměňovat,“ říká Kristýna Matošková z hospicu CITADELA.

Na pomyslném druhém místě skončil jihomoravský projekt spolku Smečka z Knihánkova, který už od roku 2012 poskytuje útočiště starým, opuštěným a nemocným psům. Veřejnost na něj přispěla částkou 165 660 Kč.

Další úspěšný projekt je z Libereckého kraje, kde spolek Šance zvířatům díky štědrosti dárců postaví lepší zázemí pro odchovnu štěňat. Lidé vybrali celkem 147 188 korun. Také tyto projekty získaly vedle darů od veřejnosti i padesátitisícový příspěvek od ČSOB.

Od počátku programu ČSOB pomáhá regionům banka společně s lidmi podpořila zhruba 1 500 konkrétních aktivit částkou převyšující 72 milionů korun.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB