Čtenáři reagují: Vlastní protilátky proti covidu jako prokletí

Vlastní protilátky u řady osob jsou nyní společenské prokletí. Očkování je v takovém případě špatně. Jenže člověk pak nedostane „papír“ a fakticky je vyřazen ze společnosti. Portál FAEI.cz na to upozornil v nedávném článku, v reakci na něj se ozvaly desítky čtenářů, kteří mají stejný problém, jako paní Alena (45) z Prahy.
Z hlediska šíření viru je fatální chybou, že nedochází k testování očkovaných. Ilustrační foto: FAEI.cz

Poznámka redakce: Citované příspěvky čtenářů z diskuse na našem portálu využité v tomto článku prošly redakční jazykovou korekturou.

„Také můj případ, protilátky stoupají… Bylo by dobré vědět kolik nás asi je… Očkovat se nechám, až mi klesnou protilátky a lékaři řeknou ano…,“ jsou některé z příspěvků, které čtenáři napsali v diskusi.

„A proto je třeba kontaktovat budoucího ministra zdravotnictví a připomenout mu předvolební slib koalice Spolu ohledně uznávání protilátek. Z jeho dosavadních kroků to nevypadá, že by se na to chystal,“ napsal další čtenář. „U první vlny jsem věřila, že vládě jde o lidi, ale nyní je to jen velký byznys. I když sama jsem očkovaná tak se mi nelíbí, když na druhého se pohlíží jako na odpad společnosti,“ vyjádřila svůj názor paní Věra.

„Mám za sebou první dávku. Nenesl jsem ji dobře. Další nemůžu dostat, vyskočily mi vysoko protilátky. Z ministerstva zdravotnictví mi nikdo neodpovídá, a na informační lince mi řekli, že mám smůlu a berou mne jako neočkovaného. Zkusím napsat ombudsmanovi. Jinak nevím, kde se dovolat toho, aby se začal stát zajímat i o lidi jako sem já,“ svěřil se pan Jiří.

PSALI JSME:
Protilátky jí strmě narůstají, očkovaná ale být nemůže

Takových výpovědí je už ve veřejném prostoru už příliš mnoho na to, aby se nad nimi jen mávlo rukou, jen proto, že většinou anonymní, anebo je nelze tzv. odzdrojovat kvůli ochraně osobních údajů. Zároveň je však nelze „shodit“ s tím, že se označí jako „dezinformační“. Málokdy a na máloco totiž existuje jen jedna „správná pravda“.

Souvisejícím problémem je to, že se jeví jako velmi nešťastná praxe označovat očkování (první, druhé, třetí…, pozn. aut.) za potvrzení bezinfekčnosti, když imunologové upozorňují, že i očkovaná osoba může být nevědomým přenašečem. Z hlediska šíření viru je fatální chybou, že nedochází k testování očkovaných, které dosluhující vláda nepožaduje jen proto, aby přiměla více lidí k dobrovolnému očkování.

I epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (připomeňme si – skončil proto, že sám nedodržoval nařízená opatření) nyní apeluje, že by očkovaní měli být testováni alespoň ve zdravotnických zařízeních, neboť léčebny a nemocnice jsou jedním z největších zdrojů šíření covidu. Jenže, jak si posteskl, nikdo mu nenaslouchá.

PSALI JSME:
Plivanec plukovníka Prymuly: Káže roušky, pije kávu

Zavřít reklamu ×
 1. Lidé s protilátkami nenesou zdravotnickému systému ani zkorumpovaným politikům žádné peníze. O to jde. Proto tolik tlačí jen na očkování, protože to je obrovský megakšeft, který bude zřejmě pokračovat už napořád. Však už jste mohli v médiích zaznamenat, že bude třeba už 5 i 6 dávku. A to původně měla prý stačit jedna dávka a měĺo být po covidu. Dobře si pamatuji, co původně říkali politici a jejich odborníci.

  • 100% souhlas.K tomu lze jen dodat,že to zavání vytvořením chronické závislosti na vakcinaci. Sami lidé se budou další dávky dožadovat kdy už bude další. A kšeft jede.

  • Dobrý večer,
   já měla Covid loni v říjnu,v květnu protilátky 2 500 a v říjnu u jsem byla na měření a mám 2 664.Paní doktorka ne rekla ze očkování ne,protože i jedna dávka mě může zabít,anebo v lepším případě že skončím na JIPce v těžkém stavu.
   Navíc mám i jiné 6sr.problemy proč mě to nedoporučuje( nemoc krve,krecove žíly,poruch funkce štítné žlázy,branicni kyla,loni jsem měla trombózu v celé noze – 2 srazeniny 5 cm).Jsem zvědavá jak to celé dopadne,je to záležitost mnoha lidí,asi 3 – 4 miliony.

 2. Celý systém je postavený na hlavu, já zase prodělal kovid s mírným průběhem v samo-izolaci, aniž bych to komukoli hlásil (v podstatě jen dočasná ztráta čichu a chuti).
  Až do zavedení restrikcí jsem to neřešil.
  Teď nemám šanci nechat si to uznat jako prodělání kovidu i když to mám podložené protilátkami.

  • přesně,
   já to prodělal před rokem, mám papír o pozitivitě i o protilátkách, ale to je nezajímá, prostě chytit se do sítě očkování, to si pak každého půl roku (již 5 měsíců) dáme další a další, až si zrušíme imunitní systém a budeme se muset očkovat každého půl roku proti uplně všemu…. budeme v pasti. Očkované doteď v podstatě zakázali testovat na protilátky. Jenže cca 1,75mil lidí to prodělalo, a recidivu má cca 6800 lidí, to je hluboce pod 1%, následky na očkování připouští víc, protože přínos je vyšší z očkování než průšvihy z téhož. U prodělání ale tutéž logiku odmítají….. nemají provizi z očkovací akce….ivan

  • Politik slibuje volič volí to nevíte???
   Ale nemáte pravdu. Kdyby chtěli rýžovat, tak nepreferují vakcíny za 500, ale léky za 60 000 nemyslíte. Nevěřte všemu co čtete🙄

   • Vakcíny za 500 chtějí podávat plošně od 5 let, což je více než 9 miliónů dávek, i méně než za půl roku po dobu několika let (mluví se o 10 i více letech). Lék za 60 000 se podá jednorázově pouze nemocným, rizikovým lidem v řádu stovek až tisíců ročně. Spočítejte si, co je větší „rýžovačka“.

 3. Však už i ti očkovaní, a to ve velkém, začali vidět že tohle není už dávno, a asi nikdy nebylo, o zdraví populace. Bohužel je tu jěšte dost těch kteří nechtějí uznat svůj omyl, a plivou na ty co zatím nenaletěli.

 4. No, těchto lidí je opravdu velká spousta, prakticky všichni z té větší jarní vlny, kteří se nenechali posléze očkovat. Těm certifikát už stopro vypršel.

 5. Covid jsem prodělala před rokem i přestože jsem měla velké množství protilátek, nechala jsem se očkovat. Nežádoucí účinky byly 100x horší než prodělat Covid. Myslím že lidé by se měli očkovat až v okamžiku kdy nemají žádné protilátky.

  • Důvod? Když mám silné protilátky, tak nebudu svou imunitu přetěžovat, mohlo by mne to zabít! Už více než 45 roků se neočkuji proti chřipce, když po povinném očkování jsem měl teplotu přes 40 °C a téměř bezvědomí – byl jsem mlád! Dnes bych nepřežil!!!! Nechci být sebevrahem!!! Jen proto, abych mohl jít do divadla, kina, nebo hospody! Život má větší cenu, než pár milionů Kč, ještě k tomu silně inflačních.

 6. Prodělali jsme s manželem Covid v únoru, v březnu jsme si nechali změřit protilátky, vysoké hodnoty, pak jsme po půli roce opakovali, ale výsledek byl v jiných hodnotách, které tedy také potvrdily vysoké hodnoty, ale těžce se srovnávaly s březnovým měřením. To je asi ten hlavní problém, že se protilátky měří rozdílně v jednotlivých zařízeních. V říjnu jsme podlehli nátlaku a nechali se očkovat. Manžel vysoké teploty, mě bolela ruka. Třetí dávku bych už nechtěla. Věřím, že snad zvítězí zdravý rozum, jediné měřítko bezinfekčnosti jsou přeci jenom protilátky.

  • jenže protilátky jsou nesmysl…. copak tělo proti všemu bude tvořit protilátky po zbytek života? Nebude a) měli bychom místo krve mix protilátek b) je to pro tělo energeticky drahé, tělo překoná nemoc, protilátky postupně vyčistí z krve a imunitní buňky si uloží chemické složení protilátek a k nim výrobu a na co to je a podle potřeby později může opět vyrábět protilátky. Dělat je pořád proti všemu je nesmysl pro tělo. Takže pokles protilátek je normální, ale ti zmetci toho opět zneužijí, mají statistiky a víc nechtějí řešit. Kdo dělá všechny ty studie? výrobce vakcín a kapr si rybník nevypustí, čili každá studie podpoří očkování ivan

  • Očkovala jste se někdy na žloutenku nebo třeba břišní tyfus? Asi ne, protože to by nebyla jen ručička nebo teplotka.
   Mimochodem asi oba s manželem tu strašnou bolest přežili doufám

 7. Jsem očkovaná proti žloutence a bez problému. Neznám ve své rodině ani zvýšení teploty po předkoronavirových vakcínách, ani po hexavakcíně u mimin, takže opravdu mi nepřijde běžné, když čtyřicátník skončí po Pfizeru s trombózou.

 8. Na jaře jem prodělala velmi těžký covid, do teď mám neměřitelné vysoké hodnoty protilátek. Na dokladu z vyšetření protilátek je uvedeno, že rozhodně neporučují očkování. Myslím si, že by se protilátky měli uznávat, když už nám dávají písemně !!!

 9. Po 11 měsících po covIdu 19 těžký průběh vysoké množství protilátek a varování z laboratoře ,že očkování NE !!!

 10. Většina z nás, kdo jsme covid prodělali asi ráda zaplatí ze svého 500,- Kč za test na protilátky jednou za 3 měsíce když budeme bráni jako rovnoprávní občané s těmi, co jsou očkovaní. Stát ušetří za naše testy a ještě vydělá těch 500,-Kč. Myslím, že velká většina lidí, kteří se nechtějí dát očkovat patří ke skupině, která nemoc prodělala a má vysoké protilátky, nevím, co je na tom pro naši vládu k nepochopení.

 11. Je mi 65 let, v březnu 2021 jsem prodělal Covid s normálním průběhem. 2x ročně chodím za svým odborným plicním lékařem, který mi doporučil maximálně využít dobu 180 dnů a pak podstoupit očkování. Podle jeho doporučení jsem také postupoval, v současné době mám 2 očkování, obě bez větších problémů. S odstupem dalších 2 měsíců jsem si nechal udělat test na protilátky s pozitivním výsledkem a vysokou hladinou protilátek. Proto 3. dávku v současné době NE, názor lékaře a odborníků zabývajících se touto problematikou je pro mě rozhodnější než vyjádření a nařízení úředních šimlů. Další test za půl roku a uvidím. Pak se budu rozhodovat znova. Myslím, že se o své zdraví starám dostatečně, za své peníze a nejsem systému na obtíž.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zdraví

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Dana Drábová: Nejdražší elektřina je ta, kterou si nevyrobíte doma

Rozhovor
„Myslím si, že bychom měli přemýšlet i o tom, že pod rouškou libého cíle snižování skleníkových plynů se také skrývá velmi pragmatická úvaha. Potřebujeme se zbavit závislosti na všech nepřátelských režimech, které spravují země, odkud dovážíme zejména ropu a plyn,“ říká v rozhovoru Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.