Czechitas otevírají dveře dlouhodobého kurzu kyberbezpečnosti

Nezisková organizace Czechitas působí už devátým rokem na poli vzdělávání žen v informačních technologiích. Nyní Czechitas míří do oboru kyberbezpečnosti a spouštějí registrace na dlouhodobý čtyřměsíční kurz Digitální akademie: Kyberbezpečnost.
Ilustrační foto: Czechitas

Ten bude začínat letos na podzim a končit bude v první polovině roku 2024. Po jeho absolvování by ženy mohly nastoupit na juniorní pozice jako například SOC (Security Operations Center) analytička nebo bezpečnostní inženýrka.

„Stále sledujeme poptávku na pracovním trhu v IT. Aktuálně v rámci Digitální akademie vzděláváme ženy v testingu, datové analytice a webovém vývoji. To jsou pozice, které jsou stále velmi žádané, ale začali jsme intenzivně vnímat i zájem po pracovnících, kteří rozumí kyberbezpečnosti. Proto jsme neváhali a připravili kurzy pro ženy v této oblasti. Už se těším na to, až budeme psát první příběhy žen – bezpečnostních inženýrek,“ říká zakladatelka Czechitas Dita Formánková.

Digitální akademie: Kyberbezpečnost je zejména pro ženy, které v IT již pracují (například jako testerky nebo developerky), respektive mají v IT základní požadované znalosti, bez kterých by studium bylo dost náročné. Pro úspěšné přijetí do studia DA: Kyberbezpečnost je třeba splnit přijímací test.

Cílem testu není nic jiného než do studia přijmout zájemkyně se znalostmi na dostatečné úrovni. V případě, že je zájemkyně nebudou mít, je možné si je před přihláškou na Digitální akademii doplnit formou samostudia. Tyto zdroje jsou k dispozici na podstránkách Digitální akademie: Kyberbezpečnost.

„Účastnice Digitální akademie: Kyberbezpečnost dostanou pevné základy pro to, aby se mohly ucházet o práci v oboru kybernetické bezpečnosti. V průběhu kurzu je lektorský tým provede vzdělávacími bloky, jako jsou sítě, operační systémy, útoky a detekce. Nebudou chybět ani základy platné legislativy a doplňkové aktivity ke studiu, mezi které můžeme zařadit kariérní konzultace, exkurze do známých firem v oboru či hackathon,“ říká organizátorka kurzu za Czechitas Anna Michalovová.

Digitální akademie: Kyberbezpečnost bude obsahovat 400 hodin přímé výuky. Celý program bude trvat přibližně 35 týdnů. Část výuky bude vedena online formou s ohledem na vytíženost účastnic a také délku programu.

Součástí Akademie budou také prezenční víkendové bootcampy v Praze a Brně, během kterých bude probíhat výuka a jejichž součástí bude i večerní neformální program s možností partnerských exkurzí. Registrace do podzimního pilotního běhu Digitální akademie: Kyberbezpečnost spustíme v květnu 2023.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Kyberzločinec se natahoval pro 13 milionů korun, ale neuspěl

Průzkum
Více než polovina Čechů a Češek se dostala do situace, kdy se někdo snažil ukrást peníze z jejich účtu nebo platební karty. Vyplývá to z výsledků nejnovějšího průzkumu, který Finančním a ekonomickým informacím (FAEI.cz) poskytla technologická a platební společnost Mastercard. Podle České bankovní asociace (ČBA) je nejvyšší zachráněná částka u jednoho klienta 13 milionů korun.