Czechitas otevírají dveře dlouhodobého kurzu kyberbezpečnosti

Nezisková organizace Czechitas působí už devátým rokem na poli vzdělávání žen v informačních technologiích. Nyní Czechitas míří do oboru kyberbezpečnosti a spouštějí registrace na dlouhodobý čtyřměsíční kurz Digitální akademie: Kyberbezpečnost.
Ilustrační foto: Czechitas

Ten bude začínat letos na podzim a končit bude v první polovině roku 2024. Po jeho absolvování by ženy mohly nastoupit na juniorní pozice jako například SOC (Security Operations Center) analytička nebo bezpečnostní inženýrka.

„Stále sledujeme poptávku na pracovním trhu v IT. Aktuálně v rámci Digitální akademie vzděláváme ženy v testingu, datové analytice a webovém vývoji. To jsou pozice, které jsou stále velmi žádané, ale začali jsme intenzivně vnímat i zájem po pracovnících, kteří rozumí kyberbezpečnosti. Proto jsme neváhali a připravili kurzy pro ženy v této oblasti. Už se těším na to, až budeme psát první příběhy žen – bezpečnostních inženýrek,“ říká zakladatelka Czechitas Dita Formánková.

Digitální akademie: Kyberbezpečnost je zejména pro ženy, které v IT již pracují (například jako testerky nebo developerky), respektive mají v IT základní požadované znalosti, bez kterých by studium bylo dost náročné. Pro úspěšné přijetí do studia DA: Kyberbezpečnost je třeba splnit přijímací test.

Cílem testu není nic jiného než do studia přijmout zájemkyně se znalostmi na dostatečné úrovni. V případě, že je zájemkyně nebudou mít, je možné si je před přihláškou na Digitální akademii doplnit formou samostudia. Tyto zdroje jsou k dispozici na podstránkách Digitální akademie: Kyberbezpečnost.

„Účastnice Digitální akademie: Kyberbezpečnost dostanou pevné základy pro to, aby se mohly ucházet o práci v oboru kybernetické bezpečnosti. V průběhu kurzu je lektorský tým provede vzdělávacími bloky, jako jsou sítě, operační systémy, útoky a detekce. Nebudou chybět ani základy platné legislativy a doplňkové aktivity ke studiu, mezi které můžeme zařadit kariérní konzultace, exkurze do známých firem v oboru či hackathon,“ říká organizátorka kurzu za Czechitas Anna Michalovová.

Digitální akademie: Kyberbezpečnost bude obsahovat 400 hodin přímé výuky. Celý program bude trvat přibližně 35 týdnů. Část výuky bude vedena online formou s ohledem na vytíženost účastnic a také délku programu.

Součástí Akademie budou také prezenční víkendové bootcampy v Praze a Brně, během kterých bude probíhat výuka a jejichž součástí bude i večerní neformální program s možností partnerských exkurzí. Registrace do podzimního pilotního běhu Digitální akademie: Kyberbezpečnost spustíme v květnu 2023.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB