Daikin navyšuje mzdy. Zaměstnanci si letos polepší o 4,3 %

Tuzemská společnost Daikin, která je součástí významného celosvětového výrobce klimatizačních jednotek, i letos, navzdory koronavirové pandemii, přistoupila k navýšení rozpočtu základních mezd a to o 4,3 procenta. Firma o tom tento týden informovala v tiskové zprávě.
Zaměstnanci plzeňské společnosti Daikin si letos polepší o 4,3 procenta. Ilustrační foto: Daikin

Každoroční plošné navýšení je rozděleno do tří částí. Zatímco první je tzv. garantované navýšení, další dvě se odvíjí od konkrétní pozice a individuálního hodnocení vedoucího pracovníka. Celkem si kmenoví zaměstnanci společnosti polepší o zhruba 51 milionů korun.

První část navýšení základní mzdy je u každého zaměstnance stanovena vedením společnosti jako tzv. garantované navýšení mzdy. Druhá část navýšení závisí na stanovené výši minimální mzdy pro konkrétní pozici.

O třetí části navýšení rozhodují vedoucí pracovníci podle individuální výkonnosti a přístupu zaměstnance k plnění pracovních úkolů během uplynulého roku. Současně došlo ke čtyřnásobnému navýšení odměny při odchodu do starobního důchodu v rámci tzv. benefitové kafetérie.

PSALI JSME:
Klimatizaci má doma každý sedmý. Stejné množství lidí je ve vedrech doma na „Adama“ nebo „Evu“

Nejvyšší navýšení mezd se promítlo do pozice operátora výroby, pro kterou Daikin aktuálně poptává nejvíce nových zaměstnanců. V pořadí druhou pozicí s nejvyšší poptávkou zaměstnanců je kontrolor kvality. U obou pozic získají nově příchozí zaměstnanci od 1. dubna též vyšší náborový bonus až 20 tisíc korun.

„Díky změně daňového systému se v letošním roce zvýšily čisté mzdy zaměstnanců, i když jim zaměstnavatelé nezvýšili hrubé mzdy. To pomáhá zlepšovat situaci zaměstnanců, aniž by se zvyšovaly mzdové náklady firem,“ uvedl Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities.

Za celý loňský rok dosáhla průměrná mzda na úroveň 35 611 korun, což bylo o 1 500 korun více, než v roce 2019. Nominální průměrná mzda v roce 2020 vzrostla o 4,4 procenta. „To vzhledem k velikosti inflace znamená, že reálná průměrná mzda vzrostla pouze o 1,2 procenta. Ze zpomalení růstu mezd lze vinit zhoršení ekonomické situace v důsledku koronavirové krize,“ dodává ekonom.

PSALI JSME:
Kdo vynalezl klimatizaci?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru