Daria Hvížďalová jmenována CEO nového neziskového vzdělávacího institutu „42 Prague“

V osobě Darii Hvížďalové získává nově založený neziskový vzdělávací institut „42 Prague“ do svého čela odbornici v oborech IT a umělé inteligence, která má zkušenosti také v oblasti výrobních technologií.
Daria Hvížďalová jmenována CEO nového neziskového vzdělávacího institutu „42 Prague“. Foto: Škoda Auto

Jejím hlavním úkolem bude předávat své znalosti mladým talentům a získávat pro institut nové podporovatele a partnery. Pozornost bude vedle nezávislosti institutu zaměřena také na jeho diverzitu. Společnost ŠKODA AUTO podporuje toto unikátní vzdělávací zařízení jako jeden ze spoluzakladatelů.

Členka představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Lidé a kultura, Maren Gräf, řekla: „Institut ‚42 Prague‘ se svým jedinečným a inovativním vzdělávacím konceptem zaměřuje na významnou oblast – a je důležitým stavebním kamenem transformace ŠKODA AUTO od klasického výrobce automobilů na softwarově orientovanou společnost. Jsem přesvědčena, že s ‚42 Prague‘ se nám podaří plynule kvalifikovat perspektivní zaměstnance v softwarové oblasti na nejvyšší úrovni. Daria Hvížďalová je svými výraznými schopnostmi propojovat mimořádným způsobem teorii s praxí, svou rozsáhlou profesní zkušeností v oblasti umělé inteligence a výrobní techniky a svou inspirující osobností ideálním kandidátem na pozici CEO. Velice se těším na naši spolupráci.“

Christian Schenk, člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast Finance a IT, říká: „Jsme rádi, že se nám podařilo na pozici CEO získat zrovna Dariu Hvížďalovou. Svými zkušenostmi a motivací dá institutu „42 Prague“ tvář a směr. Pro realizaci naší firemní strategie NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030 je toto další důležitý krok v oblasti vývoje softwaru budoucnosti.“

Daria Hvížďalová dosud zastávala vedoucí funkci ve společnosti JHV. Tato technologická společnost se specializuje na digitalizaci a strojní údržbu. Hvížďalová byla současně činná i jako partner ve startupu Mainware, který spoluzaložila. Tato společnost se věnuje digitalizaci údržby strojů pomocí virtuální reality a umělé inteligence (AI). Předtím pracovala v různých poradenských společnostech a firmách zabývajících se umělou inteligencí. Vystupovala na konferencích TEDx, přispívá do českého vydání magazínu Forbes a přednáší na European School of Business and Management v Praze. Zde je lektorkou předmětu Umělá inteligence v obchodních procesech, jehož podobu navrhla jak po obsahové, tak po didaktické stránce.

Nezisková vzdělávací instituce „42 Prague“ je po „42 Wolfsburg“ a „42 Berlin“ již třetím projektem patřícím do vzdělávací sítě „École 42“ v koncernu Volkswagen. Příjem přihlášek a zápis studentů do pražské pobočky jsou naplánovány na květen 2022, první semestr začne letos v září.

Daria Hvížďalová říká: „Jedinečný koncept „42 Prague“ podporuje celoživotní vzdělávání, rekvalifikaci a přístup k informacím pro všechny. Kampus 42 Prague bude budoucím programátorům otevřen 7 dní v týdnu a 24 hodin denně. Studia se mohou zúčastnit zájemci z Česka i zahraničí, kteří zde budou mít možnost připravit se na nové profese a získat specializované znalosti. Tříleté studium je bezplatné a zahrnuje také dvě praxe u partnerů, mezi nimiž je i ŠKODA AUTO. Budeme se snažit o zapojení širokého spektra dalších společností z různých oblastí, abychom našim studentům zajistili komplexní a relevantní vzdělání pro dobré uplatnění na českém trhu.“

ŠKODA AUTO je vedle dalších partnerů z oblasti technologií a vzdělávání jedním ze zakladatelů a sponzorů tohoto institutu. Automobilka svým zapojením podporuje rozvoj mladých počítačových odborníků a přispívá k posílení České republiky jako lokality zaměřené na moderní technologie.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB