Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny

Dark Web je tajemné a mýty opředené místo na internetu, kde se za virtuální peníze dá koupit leccos ilegálního. Lidé si posílají poštou drogy a padělané dokumenty, nakupují ukradené kreditní karty a sledují pornografii za hranou zákona. Nová kniha Dominika Stroukala, známého ekonoma a experta na kryptoměny, je průvodcem temné části internetu.
Foto: GRADA

Dark Web však má i své světlé stránky. Ty využívají i novináři BBC, The Guardian nebo samotný Facebook pro sdílení informací, které mají zůstat utajeny. Nepředstavujte si ale nepřístupné části hlubin internetu — na Dark Web se můžete dostat na pár kliknutí myší. Bájí se, co vše se tam děje. Dá se snadno a anonymně koupit zbraň? Nebo rovnou objednat nájemný vrah? Anebo si dokonce zaplatit sledování vraždy v přímém přenosu?

„Kdekoliv se píše o Dark Webu, mluví se o možnosti najmout si vraha. Nedává to ale žádný smysl, ani o tom nejsou žádné doklady,“ popisuje Dominik Stroukal asi tu největší pověru, která o Dark webu koluje a kterou ve své knize vyvrací.

„Na jednu stranu nás může děsit, co vše se tam děje, na stranu druhou můžeme být rádi, že to jde. Dark Web je naše pojistka proti tomu, že by se režim obrátil proti nám. A když se podíváme kolem sebe, tak nemůžeme vyloučit, že by se to mohlo stát,“ navazuje na současnou politickou situaci a jedním dechem dodává, že „kdyby v roce 1980 existoval Dark Web, Plastic People of The Universe, Václav Havel, Václav Benda nebo Magor by tvořili tam!“

Kniha ukazuje, jakým způsobem fungují pravidla mezi lidmi, kteří spolu chtějí obchodovat, ale nikdy neodhalí svou identitu. Proč se pod rouškou anonymity neokrádají a co se stane, když k tomu dojde. Proč se vládám daří tvůrce nelegálních tržišť chytat a jak se tomu tržiště brání. Co je na Dark Webu skutečností, a co naopak mýtem?

208 stran, formát 147×209 mm, cena 279 Kč

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru