Devět měsíců roku 2018 pro ČSOB: nárůst aktivních uživatelů mobilního bankovnictví, pokračování navyšování investic do zaměstnanců i rozvoje inovací

„Výsledky ČSOB ve třetím kvartále dokazují, že v období transformace celého bankovního sektoru lze nejen obstát, ale dokonce i výrazně uspět. ČSOB výrazně investuje do inovačních projektů, aby byla schopna lépe naplnit očekávání klientů. Úspěch v tomto směru dokládá nejen nárůst počtu uživatelů mobilního bankovnictví, ale také vzrůstající počet mobilních transakcí,“ řekl John Hollows, generální ředitel ČSOB.

„V růstu provozních nákladů se odráží odhodlání ČSOB dále investovat do svých zaměstnanců. Jakožto přední hráč na poli inovací stojíme o motivované zaměstnance, kteří dokážou držet tempo s měnícím se bankovním prostředním a mají chuť se dále rozvíjet. Klienti mají stále vyšší očekávání a náročnější potřeby, na které musíme reagovat. ČSOB se tak proměnila v technologickou společnost, která si zachovává osobní klientský přístup té nejvyšší kvality,“ říká Marcela Suchánková, členka představenstva ČSOB zodpovědná za lidské zdroje.

Čistý zisk za první tři čtvrtletí 2018 meziročně poklesl. Důvodem jsou nižší ostatní provozní výnosy ovlivněné mimořádnými výnosy v loňském roce (jednorázový výnos z vypořádání dřívějšího soudního sporu, pozitivní přecenění, prodej dluhopisů a výnosy spojené s ukončením kurzového závazku ČNB), vyšší provozní náklady a ztráty ze znehodnocení, zatímco čistý úrokový výnos a čistý výnos z poplatků a provizí meziročně vzrostly. Stabilní ukazatel nákladů na úvěrové riziko odráží přetrvávající vynikající kvalitu úvěrového portfolia a ukazatel podílu úvěrů v selhání se zlepšil na 2,4 %.

 • Čistý zisk skupiny ČSOB dosáhl 11,5 miliardy Kč (meziroční pokles v důsledku mimořádných výnosů v loňském roce a navyšování investic).
 • Objem úvěrů vzrostl na 689 miliard Kč* (meziročně o 3 %), kvalita úvěrového portfolia zůstává vysoká.
 • Objem vkladů se zvýšil na 973 miliard Kč* (meziročně o 10 %).
 • Celkový objem aktiv pod správou vzrostl na 210 miliard Kč (meziročně o 7 %).
 • Provozní výnosy se snížily na 27,3 miliard Kč (meziročně o 2 %).
 • Provozní náklady se zvýšily na 13,2 miliard Kč (meziročně o 11 %).
 • Investice do odměňování zaměstnanců se meziročně zvýšily o 9 %
 • Počet aktivních uživatelů ČSOB mobilního bankovnictví meziročně vzrostl o 28 %, stejně tak rostl počet mobilních transakcí o 38 %.
 • Získali jsme ocenění pro nejlepší online banku The Best internet bank
 • Čtyři ocenění ve výzkumu Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna 2018
 • Pokračuje prohlubování aliancí s partnery zejména v oblasti e-commerce, rozvíjení podpory pro startupy a vývoj prototypů pro naše klienty.

* včetně ČMSS

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jak vytvořit efektivní digitální pracoviště?

Právě probíhající pandemie onemocnění Covid-19 tvrdě zasáhla globální ekonomiku a podnikatelský sektor. Mnohé firmy byly z ničeho nic nuceny hledat odpovědi na nové a nepředvídatelné překážky a spousta z nich se …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru