dm v Česku roste díky neustálým inovacím

Obratem 9,52 miliard CZK a jeho růstem vůči loňskému roku o 11,67 % uzavřela dm drogerie markt Česká republika nanejvýš úspěšný obchodní rok (1. říjen 2017 až 30. září 2018) a upevnila tak své postavení jedničky na trhu specializovaných drogerií. Uvedených výsledků společnost dosáhla při mírně zvýšeném počtu prodejen, jejichž počet vzrostl v uplynulém obchodním roce na 228.
Firma také investovala do digitálních technologií a postupně vybavila více než 1 700 zaměstnanců chytrými telefony. Foto: dm

„Uplynulý obchodní rok byl ve velké míře rokem rozvoje,“ komentoval výsledky Gerhard Fischer, předsedající jednatel dm Česká republika a poznamenal, že na pozitivním růstu obratu se projevila také oblast digitalizace a v únoru spuštěný on-line shop. Do průběžné modernizace prodejní sítě investovala dm v uplynulém roce více než 165 mil. Kč, modernizací nebo částečným zvětšením či přesídlením prošlo 37 prodejen.

Mateřská společnost dm Rakousko se všemi svými dceřinými společnostmi (Česká republika, Maďarsko, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Rumunsko, Bulharsko, Makedonie a Itálie) dosáhla obratu 2,595 mld. EUR a růstu o 8,0 % (kurzově neočištěno; kurzově očištěno 2,585 mld. EUR, +7,7 %).

Obrat tak rostl trojnásobně dynamičtěji než počet prodejen ve stejném časovém období, jenž se zvýšil o 2,4 % na aktuálních 1 610 prodejen (plus 38). Na regeneraci a rozšíření prodejní sítě byly vynaloženy investice ve výši 101 mil. eur.

Počet zaměstnanců dm Rakousko včetně jejích dceřiných společností poprvé překročil hranici 20 000 (20 401, nárůst o 1 261 spolupracovníků), z toho 3 341 jich zaměstnává dm Česká republika. Celá skupina včetně dm Německo dosáhla obratu 10,701 miliard eur, což odpovídá růstu o 4,3 procenta. V Evropě zaměstnávala dm k 30. 9. 2018 téměř 62 tisíc lidí a značku dm ve 13 zemích aktuálně reprezentuje 3 566 prodejen (+102 prodejní místa).

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru