Do čela Vítkovic Cylinders přichází Robert Wiśniewski z Polska

Ostravské Vítkovice Cylinders ze skupiny Cylinders Holding bude nově řídit sedmačtyřicetiletý Robert Wiśniewski. Ve funkci v těchto dnech střídá Jiřího Brože. 
Robert Wiśniewski se do čela ostravské firmy se přesouvá ze sesterské polské společnosti Vítkovice Milmet. Foto: Vítkovice Cylinders

Robert Wiśniewski (nar. 17. 6. 1974) je absolventem Slezské technické univerzity. Do čela ostravské firmy se přesouvá ze sesterské polské společnosti Vítkovice Milmet, která poslední tři roky nepřetržitě roste.

A to i zásluhou Wiśnievského, který v ní byl odpovědný za zavádění nových výrobních postupů, za investice do nových automatizovaných linek a do robotizace výroby vysokotlakých ocelových lahví. Tento typ produkce je specializací nového generálního ředitele Vítkovic Cylinders prakticky celý profesní život. S výjimkou zhruba tří let, kdy působil jako inspektor polského Bureau Veritas.

„Od Roberta Wiśniewského se ve Vítkovicích Cylinders, ale i v rámci Cylinders Holding, očekává naplňování strategie Cylinders 4.0. Jeho úkolem tedy bude další robotizace a automatizace, vývoj a inovace zejména ve vodíkových aplikacích a ve všech oblastech souvisejících s Green dealem a cirkulární ekonomikou,“ uvedl Jan Světlík, generální ředitel Cylinders Holding.

Vítkovice Cylinders letos v listopadu vyrobily vysokotlakou ocelovou láhev s pořadovým číslem 16 000 000. Z celkového počtu 16 milionů lahví stihla firma většinu vyrobit za posledních zhruba 20 let, od privatizace v roce 1999.

Celý holding, tedy včetně zahraničních dceřiných firem, vyrábí ročně necelý milion lahví a je rozhodujícím globálním producentem bezešvých ocelových lahví. V roce 2020 dosáhla skupina podle konsolidovaných výsledků obratu v hodnotě 3,7 miliardy korun. Konsolidovaná EBITDA dosáhla úrovně 500 milionů korun.

Do Cylinders Holding patří kromě českých Vítkovic Cylinders také společnosti v zahraničí. Největší z nich jsou v Polsku a Bělorusku. Ostravská dcera, která byla historicky základem celého holdingu, je mimo jiné lídrem ve vývoji svazků ocelových lahví, které pak slouží jako zdroj technických i medicinálních plynů, paliva či energie.

V současné době Vítkovice Cylinders produkují vysokotlaké ocelové zásobníky na vodík o největší kapacitě na světě. Prostřednictvím sesterské firmy oslovují ale také domácnosti, a to produkcí 2 až 20litrových lahví s kyslíkem pro dýchání.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.