Do třináctého ročníku projektu Do práce na kole se zapojilo přes 25 tisíc lidí

V rámci letošní Květnové výzvy projektu Do práce na kole, kterou pořádá spolek AutoMat již třináct let, se podařilo ušetřit 739 tun emisí CO2. Na kole, pěšky nebo poklusem se po dobu jednoho měsíce přepravovalo více než 25 tisíc lidí z celé republiky.
Do třináctého ročníku projektu Do práce na kole se zapojilo přes 25 tisíc lidí. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Dohromady překonali 5,7 milionů kilometrů. Generálním partnerem projektu byl i letos mezinárodní balíkový přepravce GLS, který rozvezl účastníkům CO2 neutrální přepravou na 3,5 tisíce startovních balíčků.

Do práce na kole, pěšky nebo poklusem. Tak zní motto projektu Do práce na kole, jehož cílem je motivovat veřejnost k pravidelnému využívání bezmotorové dopravy a ulevit tak přetíženým městům a životnímu prostředí.

Do letošní akce se zapojilo rekordních 25 625 účastníků, kteří absolvovali 388 tisíc cest na kole a přes 308 tisíc cest pěšky. Společně tak najezdili a nachodili 5,7 milionů kilometrů a pomohli ušetřit 739 tun oxidu uhličitého.

Každoroční zapojení zaměstnanců GLS

Do Květnové výzvy se každoročně zapojuje i mezinárodní přepravce GLS. Jako generální partner všem účastníkům doručuje startovní balíčky. Těch bylo letos dopraveno na 3,5 tisíce, a to přepravou, která generuje neustále méně emisí na doručený balík a zbývající kompenzuje opatřeními zahrnujícími mj. i výsadbu stromů v České republice.

Do výzvy se ale zapojují i samotní zaměstnanci české centrály, kteří po celý měsíc využívali bezemisní dopravu. Tento rok se jich zúčastnila celá čtvrtina a společně najeli 1 800 kilometrů.

„Zapojení do projektu Do práce na kole je součástí našeho konceptu udržitelné logistiky, který dlouhodobě usiluje o eliminaci negativních dopadů balíkové přepravy na životní prostředí a propagaci ekologické dopravy. Jsme rádi, že se naši zaměstnanci z vlastní inciativy každoročně do výzvy zapojují i jako účastníci a podporují naše úsilí svým osobním přínosem,“ uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

Cyklotour fondu Na kole dětem

GLS spolupracuje také s nadačním fondem cyklisty Josefa Zimovčáka Na kole dětem, který podporuje onkologicky nemocné děti. Čtrnáctý ročník celorepublikové akce s názvem Cyklotour odstartoval 31. května v Ostravě, a poté co jedna z etap navštívila i areál třídícího centra GLS v Jihlavě, skončil po ujetí 1 180 kilometrů 10. června v Zichovci.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Proč se zapsat do registru dárců kostní dřeně?

Každoročně onemocní v naší zemi stovky lidí včetně malých dětí leukémií, zhoubnými nádory, či těžkými útlumy krvetvorby a dalšími vážnými nemocemi, které jsou léčitelné pouze transplantací kostní dřeně. Bohužel v …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB