Do Vatikánu odjela velikonoční várka plzeňského piva pro papeže

Velikonoční várka s celkem 2 023 lahvemi ležáku Pilsner Urquell v pátek odjela z plzeňského pivovaru do Vatikánu. Pivu tradičně požehnal plzeňský biskup Tomáš Holub a unikátní náklad vyprovodili spolu s ním i zástupci Prazdroje. Pivo při generální audienci převezme osobně papež František, informoval Plzeňský Prazdroj v tiskové zprávě.
Pivu pro papeže tradičně požehnal plzeňský biskup Tomáš Holub. Foto: Plzeňský Prazdroj

Tradiční velikonoční požehnanou várku piva posílá Plzeňský Prazdroj do Vatikánu letos již podvanácté. Jde o navázání na historickou tradici, u jejíhož zrodu stál papež Lev XIII., který si na přelomu 19. a 20. století nechal zasílat plzeňský ležák na doporučení svých lékařů.

„Pilsner Urquell je každoročně součástí Velikonoc nejen u nás, ale i v dějišti největších a nejvýznamnějších velikonočních oslav na světě – ve Vatikánu. Velmi si vážíme toho, že můžeme osobně předat Svatému otci náš zlatý ležák. Každoročně posíláme do Vatikánu symbolický počet lahví, který odpovídá danému roku,“ říká Václav Berka, emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje.

Na téměř 1 300 kilometrů dlouhou cestu z Plzně do Vatikánu tak zamířilo 2 023 lahví ležáku Pilsner Urquell, kterému požehnal plzeňský biskup Tomáš Holub. Spolu s pivem zástupci pivovaru posílají papeži již tradičně i speciální dar – jedinečné hodinky, které připomínají 180 let existence piva Pilsner Urquell a zároveň symbolizují čas, který uběhl od založení pivovaru do dnešní doby.

Generální audience u papeže proběhne 12. dubna na Svatopetrském náměstí a za Plzeňský Prazdroj se jí zúčastní generální ředitel Dragos Constantinescu, ředitelka firemních vztahů a komunikace Pavlína Kalousová a emeritní vrchní sládek Václav Berka. Součástí návštěvy ve Vatikánu bude také naražení dřevěného sudu, daru plzeňských pivovarských bednářů.

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB