Dolar je nejsilnější za poslední dva měsíce

Názor
Dolarové úrokové sazby tento týden rostly, což pomohlo americké měně k posílení. Přispěla k tomu jestřábí vyjádření představitelů americké centrální banky (Fed). Pozornost finančních trhů upoutalo především vyjádření šéfky dallaského Fedu Lorie Loganové.
Dolar je nejsilnější za poslední dva měsíce. Ilustrační foto: Pixabay.com

Ta uvedla, že stabilita úrokových sazeb na dalším červnovém zasedání není jistá, když zatím podle ní nedošlo k dostatečnému poklesu jádrové inflace, a trh práce, jehož napjatost potvrdily i poslední počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti (242 tis.), nadále vytváří tlaky na růst mezd.

Finanční trhy s povděkem kvitovaly také rýsující se dohodu kolem zvýšení amerického dluhového stropu. V mezitýdenním srovnání tak dolar oproti euru v průběhu uplynulého týdne zpevnil o necelé půl procento a dostal se k hladině 1,08 USD/EUR. Jeho kurz byl tak nejsilnější za poslední zhruba dva měsíce.

Autor je ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Ztratí dolar své výsadní postavení mezi světovými měnami? Zatím o něj přichází spíše euro, plyne z dat Banky pro mezinárodní platby

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Konsolidační balíček je ze dvou třetin správný

České veřejné finance jsou sice v mizerném stavu, ale v žádném rozvratu. Ani k bankrotu rozhodně nemíříme. Určitě je ale potřeba ten mizerný stav napravovat. Nemělo by se tak však dít zvyšováním daní nebo odvodů. …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB