Dolar je nejsilnější za poslední dva měsíce

Názor
Dolarové úrokové sazby tento týden rostly, což pomohlo americké měně k posílení. Přispěla k tomu jestřábí vyjádření představitelů americké centrální banky (Fed). Pozornost finančních trhů upoutalo především vyjádření šéfky dallaského Fedu Lorie Loganové.
Dolar je nejsilnější za poslední dva měsíce. Ilustrační foto: Pixabay.com

Ta uvedla, že stabilita úrokových sazeb na dalším červnovém zasedání není jistá, když zatím podle ní nedošlo k dostatečnému poklesu jádrové inflace, a trh práce, jehož napjatost potvrdily i poslední počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti (242 tis.), nadále vytváří tlaky na růst mezd.

Finanční trhy s povděkem kvitovaly také rýsující se dohodu kolem zvýšení amerického dluhového stropu. V mezitýdenním srovnání tak dolar oproti euru v průběhu uplynulého týdne zpevnil o necelé půl procento a dostal se k hladině 1,08 USD/EUR. Jeho kurz byl tak nejsilnější za poslední zhruba dva měsíce.

Autor je ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Ztratí dolar své výsadní postavení mezi světovými měnami? Zatím o něj přichází spíše euro, plyne z dat Banky pro mezinárodní platby

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéky zakončí rok nad šestiprocentní hranicí

Hypoteční sazby ani na konci letošního roku neprolomí šestiprocentní hranici a zůstanou těsně nad ní. Průměrná nabídková úroková sazba se podle Swiss Life Hypoindexu na začátku prosince dostala na 6,02 procenta, což …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Také risknete práci načerno?

Poradna
Na tohle rozhodnutí nadávají statisíce lidí, nespokojenost projevují malí i velcí zaměstnavatelé, a přesto nelze změny týkající se od července 2024 tzv. dohodářů jednoznačně odsoudit. Ale ani přivítat s nadšením. Měly ztížit vyhýbání se daním a odvodům i ztížit život především předčasným důchodcům, kteří v posledních letech vyměnili pracovní poměr za práci na dohodu.