Dolar posílil, koruna se drží lehce nad 24,70 CZK/EUR

Data ze zámoří byla ve čtvrtek smíšená. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v uplynulém týdnu poklesl na 222 tisíc, což jsou stále úrovně potvrzující napětí amerického trhu práce. Mírné zklamání přinesly statistiky z amerického nemovitostního trhu.
Šéf newyorského Fedu John Williams uvedl, že nejnovější údaje o inflaci v USA potvrzují ústup cenových tlaků, ale před snížením úrokových sazeb bude chtít vidět více příznivých dat. Ilustrační foto: New York Fed

Počet zahájených staveb po březnovém poklesu o 16,8 procenta meziměsíčně v dubnu vzrostl o 5,7 procenta, zatímco se čekal rychlejší růst o 7,6 procenta meziměsíčně. Průmyslová produkce v dubnu zhruba v souladu s odhady meziměsíčně stagnovala.

Šéf newyorského Fedu (centrální banka USA, pozn. red.) John Williams v rozhovoru pro Reuters uvedl, že nejnovější údaje o inflaci v USA potvrzují ústup cenových tlaků, před snížením úrokových sazeb ale bude chtít vidět více příznivých dat.

Dolarové tržní úrokové sazby na kratších splatnostech ve čtvrtek vzrostly o zhruba pět bazických bodů, což pravděpodobně podpořilo americký dolar, který k euru posílil o 0,2 procenta na 1,086 USD/EUR.

Měny středoevropského regionu ve čtvrtek zaznamenaly minimální pohyby. Jedinou zveřejněnou statistikou byla polská jádrová inflace za duben, která se v souladu s očekáváním meziročně snížila na 4,1 procenta.

Česká koruna se odpoledne v páru s eurem obchodovala zhruba beze změny lehce nad 24,70 CZK/EUR. Maďarský forint i polský zlotý k euru ztrácely v relativním vyjádření o 0,1-0,3 procenta.

Autor je ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB