Domácnosti si nejvíce půjčovaly na osobní automobily

Zákazníci členských společností České leasingové a finanční asociace (ČLFA) z řad soukromých osob v letošním prvním čtvrtletí upřednostňovali tradičně spotřebitelské úvěry před spotřebitelským či operativním leasingem. Vyplývá to z údajů, které asociace zveřejnila.

Na operativní leasing si pořizují auta už i domácnosti. Foto: Pixabay.com

Členové asociace prostřednictvím spotřebitelských úvěrů poskytli 6,58 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 0,2 %, a pomocí spotřebitelského leasingu 0,84 miliardy korun. Objem spotřebitelského leasingu vzrostl o 21,7 %.

Obchody realizované členskými společnostmi v rámci spotřebitelských úvěrů byly rozloženy mezi revolvingové úvěry (2,19 miliardy korun), neúčelové půjčky (1,44 miliardy) a financování hmotného majetku (2,94 miliardy).

Na revolvingové úvěry bylo uzavřeno 22 348 nových smluv, na neúčelové půjčky 51 540 a na financování hmotného majetku 51 826 nových obchodů.

Také v letošním prvním čtvrtletí si domácnosti nejvíce půjčovaly na osobní automobily. Zatímco počet profinancovaných ojetých osobních vozidel zůstal na loňské úrovni, u nových osobních vozů došlo k silnému nárůstu – podle počtu smluv o 14,2 %. Každé třetí nové osobní auto financované prostřednictvím členů ČLFA si přitom domácnosti pořídily na operativní leasing.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

V lednu mnoha domácnostem výrazně zdraží voda

V lednu se mnohé české domácnosti musí připravit na cenový náraz, na který nejsou zvyklé. Výrazně jim zdraží voda, resp. vodné a stočné. Často si připlatí o čtyři a šest procent více, než ještě letos v prosinci. V …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru