bool(false)

Domácnosti si nejvíce půjčovaly na osobní automobily

Zákazníci členských společností České leasingové a finanční asociace (ČLFA) z řad soukromých osob v letošním prvním čtvrtletí upřednostňovali tradičně spotřebitelské úvěry před spotřebitelským či operativním leasingem. Vyplývá to z údajů, které asociace zveřejnila.

Na operativní leasing si pořizují auta už i domácnosti. Foto: Pixabay.com

Členové asociace prostřednictvím spotřebitelských úvěrů poskytli 6,58 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 0,2 %, a pomocí spotřebitelského leasingu 0,84 miliardy korun. Objem spotřebitelského leasingu vzrostl o 21,7 %.

Obchody realizované členskými společnostmi v rámci spotřebitelských úvěrů byly rozloženy mezi revolvingové úvěry (2,19 miliardy korun), neúčelové půjčky (1,44 miliardy) a financování hmotného majetku (2,94 miliardy).

Na revolvingové úvěry bylo uzavřeno 22 348 nových smluv, na neúčelové půjčky 51 540 a na financování hmotného majetku 51 826 nových obchodů.

Také v letošním prvním čtvrtletí si domácnosti nejvíce půjčovaly na osobní automobily. Zatímco počet profinancovaných ojetých osobních vozidel zůstal na loňské úrovni, u nových osobních vozů došlo k silnému nárůstu – podle počtu smluv o 14,2 %. Každé třetí nové osobní auto financované prostřednictvím členů ČLFA si přitom domácnosti pořídily na operativní leasing.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Zamést si před vlastním dispečinkem

Zavolal jsem si před půlnocí taxi. Prostřednictvím dispečinku zónové služby, která nahrává rozhovory v zájmu zvýšení kvality služeb. Přišla mi sms s cenou, trasou, identifikací vozu i stanovený čas jeho přistavení. …

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru